sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zmiany w ruchu i komunikacji

Zmiany w ruchu i komunikacji

Zmiany w ruchu i komunikacji
Data publikacji: 2017-09-29 10:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:29
Wywietleń: 3685 294158

W związku z uroczystą inauguracją roku akademickiego 2017/2018 Akademii Morskiej w Szczecinie  w piątek i sobotę będą zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Wprowadzona też zostanie czasowa organizacja ruchu na kilku ulicach. 

W piątek 29 września od godz. 17 linia 70 jadąc w kierunku Urzędu Miasta od przystanku "Wyszyńskiego" pojedzie zmienioną trasą: Nabrzeże Wieleckie - Trasa Zamkowa - Matejki - plac Rodła - i dalej swoją trasą z pominięciem przystanków "Admiralska", "Urząd Wojewódzki", "Starzyńskiego". Zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki - przy Filharmonii. 

W nocy z 29 bm. na 30 września linia 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach od przystanku "Wyszyńskiego", przez: Jana z Kolna - Trasa Zamkowa - Matejki - Malczewskiego - Parkowa - Dubois, do przystanku "Dubois" i dalej stałą trasą według normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki "Wały Chrobrego" i "Dworzec Morski". 

W sobotę 30 września do godz. 18 zostaje zawieszona linia tramwajowa 6. 

Od godz. 4:30 do godz. 18 uruchomiona będzie linia tramwajowa 16, która w obu kierunkach pojedzie trasą: Pomorzany - Wyszyńskiego - Brama Portowa - Matejki - Dubois - Gocław wg specjalnego rozkładu jazdy. 

W związku z uroczystościami wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu według harmonogramu:

• Montaż trybuny – wyłączenie z ruchu kołowego ul. Admiralskiej od godziny 17.00 w piątek  29 września.

• Uroczystości główne – w sobotę 30 września,  w godzinach 00.01 - 16.00, wyłączone z ruchu zostaną ulice:Jana z Kolna - od ul. Dubois do Trasy Zamkowej, nitka zjazdowa z Trasy Zamkowej w kierunku ul. Jana z Kolna od strony prawobrzeża, nitka zjazdowa z Trasy Zamkowej w kierunku Jana z Kolna od strony pl. Hołdu Pruskiego, Małopolska - od ul. Jarowita do ul. Komandorskiej, Zygmunta Starego-  od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego, Jarowita, Szczerbcowa - od ul. Henryka Pobożnego do ul. Wały Chrobrego, Wawelska - od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego, Henryka Pobożnego - od ul. Wawelskiej do ul. Szczerbcowej, Komandorska, ul. Admiralska, Wały Chrobrego, Firlika (dwa pasy ruchu do jazdy na wprost). 

Przemarsz kolumny przed trybunę odbędzie się w sobotę 30 września, w godz. 10.30 – 11.00 ulicami: Henryka Pobożnego – Szczerbcowa – Jarowita – ul. Małopolska – ul. Komandorska –ul. Jana z Kolna.

Dla zamkniętego odcinka ul. Jana z Kolna wprowadzone zostaną objazdy poprzez ulice: Dubois – Parkowa – Malczewskiego – Matejki – pl. Hołdu Pruskiego – al. Żołnierza Polskiego - Trasa Zamkowa.

Przewidywany termin przywrócenia stałej organizacji ruchu: do godz.16 w sobotę 30 września.

(g)

Fot. Dariusz GORAJSKI 

 

 

Komentarze

Gość
Jaką ulicę można by tu jeszcze zamknąć w Szczecinie?
2017-09-29 11:02:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy