czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zmiany w ZROT

Zmiany w ZROT

Zmiany w ZROT
Data publikacji: 2019-04-22 17:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Wywietleń: 1409 387179

Damian Greś, dyrektor Wydziału Współpracy Terytorialnej i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, został prezesem Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Funkcję tę będzie pełnił społecznie. 

Do zmian we władzach ZROT, która zajmuje się m.in. promocją naszego województwa w kraju i za granicą, doszło podczas Walnego Zebrania Członków. Do Krajowego Rejestru Sądowego nie został bowiem wpisany wyłoniony w czerwcu 2018 r. zarząd, w którym byli:Marek Migdal – prezes, Sylwia Mytnik - wiceprezes, Magdalena Bulikowska – skarbnik, Adam Hok, Witold Jabłoński, Grzegorz Jóźwiak, Elżbieta Mitura, Jarosław Rzepa, Maria Skowrońska (członkowie), oraz zmiany w statucie organizacji.

Walne Zebranie, w którym uczestniczyło 33 członków ZROT, podjęło zatem decyzję o odwołaniu dotychczasowego zarządu. Wynik był symptomatyczny 27:1 (5 wstrzymujących).

Marszałek województwa jako przedstawicieli samorządu delegował do nowego składu zarządu ZROT: Damiana Gresia, Wojciecha Łebińskiego, Grzegorza Jóźwiaka. Weszli do niego także: Adam Hok, Witold Jabłoński, Zbigniew Jagniątkowski, Elżbieta Mitura, Sylwia Mytnik, Agnieszka Sielicka.

 - Zważywszy na formę oraz kontekst tego działania nie przyjąłem propozycji wejścia w skład nowego zarządu-  twierdzi Marek Migdal, który prezesem ZROT był od 2017 r. i w tymże roku został także pełnomocnikiem marszałka ds. turystyki (Umowa opiewająca na 3500 zł miesięcznie jest zawarta do 28 sierpnia br.).  

Nowo wyłoniony zarząd powierzył funkcję prezesa ZROT Damianowi Gresiowi, dyrektorowi Wydziału Współpracy Terytorialnej i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (dotąd był to Wydział Turystyki i Gospodarki).

(mag)

Fot. Robert Wojciechowski

 

 

Komentarze

Piter
PSL + PO = dno czy ZROT
2019-04-22 23:56:15
Heniek
A co z poprzednim dyrektorem od współpracy terytorialnej?
2019-04-22 20:55:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie