wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zobacz Podziemne Miasto nocą!

Zobacz Podziemne Miasto nocą!

Zobacz Podziemne Miasto nocą!
Data publikacji: 2019-09-04 13:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 14:13
Wywietleń: 1094 412671

Dni Twierdzy 2019 w Świnoujściu swoje preludium będą miały w nocy z czwartku na piątek. Będzie można bezpłatnie wziąć udział w nocnym zwiedzaniu Podziemnego Miasta. Uwaga! Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna. Miejsca nadal są!

Podziemne Miasto to dawna niemiecka bateria artylerii nadbrzeżnej Vineta przebudowana w okresie zimnej wojny przez polską Marynarkę Wojenną na Zapasowe Stanowisko Dowodzenia dla dowódcy Frontu Polskiego. Kompleks ukryty jest w lesie na prawobrzeżu Świnoujścia. Od kilku lat można go zwiedzać, ale tylko podczas Dni Twierdzy rusza specjalna, nocna wyprawa.

Auto należy zostawić na parkingu między torami, a następnie przejść kilkaset metrów ścieżką. Grupa wyruszy spod biura przepustek o g. 23 w czwartek (5 września). Przepustkę otrzymają wszyscy ci, którzy zgłoszą wcześniej swoją obecność pod numerem telefonu 789072244. Miejsca nadal są.

Tym razem przewodnicy z Podziemnego Miasta - tj. kapral Kazik, kapral Stypa, kapral Szczupak, kapral Marcin i kapitan Jarek - wcielą się w różne role. Grupę przez las, schron maszynowni, a później podziemia poprowadzi sierżant Bąbel. Co spotka wywiadowców na drodze?

- Przejdziemy szkolenie na wywiadowcę w ściśle tajnym obiekcie z okresu Zimnej Wojny w nietypowej scenerii, bo w nocy. Będzie ciekawie i emocjonująco. Zapraszamy wszystkich chętnych - zachęca Dariusz Krzywda, przewodnik z Podziemnego Miasta.

Nocne zwiedzanie to preludium przed weekendowymi Dniami Twierdzy, które odbywać się będą zarówno na lewobrzeżu, jak i prawobrzeżu Świnoujścia.

Już w sobotę o g. 18 będzie można zobaczyć niezwykłe widowisko historyczne przy Basenie Północnym - atak wojsk napoleońskich na szaniec broniony przez Prusaków.

Tegoroczne Dni Twierdzy to także prelekcje, pokazy i zwiedzanie świnoujskich fortów. Już teraz warto zarezerwować sobie czas! Impreza odbywa się pod patronatem Kuriera Szczecińskiego. Mecenasem imprezy jest Polskie LNG.

Tekst i fot. BaT

 

Komentarze

Turystyka z Wrocławia
Polecam,polecam,polecam,byłam w lipcu z dziećmi.Przewodnicy pierwsza klasa.
2019-09-05 10:06:27
turysta
Byłem tam w maju. Rewelacja. A teraz dodatkowe atrakcje. Na pewno będę z przyjaciółmi.
2019-09-04 18:05:11
Świnoujścianin
Polecam! Warto tam być. Przewodnicy - mistrzostwo świata.
2019-09-04 14:56:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie