piątek, 21 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Żona Gawłowskiego usłyszy zarzuty

Żona Gawłowskiego usłyszy zarzuty

Żona Gawłowskiego usłyszy zarzuty
Data publikacji: 2018-06-21 18:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 1600 334699

Żona posła PO Stanisława Gawłowskiego w charakterze podejrzanej ma stawić się w prokuraturze – poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa. W najbliższy poniedziałek kobieta ma usłyszeć zarzuty.

- Prokuratorzy Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Szczecinie wezwali w charakterze podejrzanej panią Renatę Listowską-Gawłowską na 25 czerwca 2018 r. - powiedziała rzeczniczka prasowa PK prok. Ewa Bialik. Jak dodała, "po wykonaniu czynności procesowych z jej udziałem zostaną przedstawione bardziej szczegółowe informacje odnośnie zarzutów i podjętych innych czynności procesowych".

Zdaniem pełnomocnika Gawłowskiego, Romana Giertycha, wezwanie żony posła to oznaka tego, że "śledztwo w jego sprawie się totalnie sypie".

- Do tego stopnia, że główna prokurator prowadząca sprawę odeszła z tego śledztwa, że wszystkie dowody, które są przeprowadzane wskazują na to, że nie popełnił on najmniejszego czynu zabronionego, a wszelkiego rodzaju dowody przeprowadzone wskazują wręcz, że bardzo dobrze dbał o majątek państwowy - wyliczał Giertych.

Prokurator Katarzyna Pokorska zrezygnowała z prowadzenia śledztwa, w którym podejrzanym jest Gawłowski ze względu na sytuację rodzinną. Nie mogła pozwolić sobie na codzienne dojazdy do Szczecina, gdzie została delegowana do pracy przy tej sprawie - wynika z informacji Prokuratury Krajowej podanej na początku tygodnia.

Gawłowski od połowy kwietnia przebywa w areszcie w związku z pięcioma zarzutami, które postawiła mu szczecińska delegatura Prokuratury Krajowej. Trzy z nich dotyczą korupcji, związane są z tzw. aferą melioracyjną. Chodzi o nieprawidłowości przy realizacji co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów złotych, prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

do @lutek
Mylisz odpowiedzialność zbiorową z przestępczą sitwą.
2018-06-23 15:01:56
rysiek, fajny chłopak
Kurka... Chyba muszę pakować szczoteczkę do zębów i piżamkę. Wprawdzie Gawłowskiego nie znam, ale byłem kiedyś na posiedzeniu z jego udziałem. Siedziałem dwa krzesła dalej. Jak już wyaresztują całą rodzinę, przyjdą i po mnie :(
2018-06-22 11:28:23
PO-dsluchane u ..
- rozbieżności w zeznaniach; -kto przywiózł akt notarialny dla "pasierba" i dlaczego "pasierb" nie widział tego aktu skoro jest właścicielem "kawalerki". To tylko spekulacje i "konio" pragnie to udowodnić. Facio siedzi i prawdopodobnie będzie siedzieć "faciowa".
2018-06-22 09:19:51
@lutek
Jeszcze Policja przyjdzie po teściów,wujków ,ciotki itd.Reasumując mamy nowego Feliksa Dzierżyńskiego.To on wymyślił odpowiedzialność zbiorową. Tyle że Jego "następca"nie ma Łubianki.
2018-06-22 09:12:11
Rodzina Plus
Bardzo ciekawie, że w kontekście różnych spraw kryminogennych przewijało się nazwisko posła, jego żony, pasierba...
2018-06-22 07:34:27
PO-dsluchane u Eskimosow...
A moze, to dopiero "Czubek Gory Lodowej"...??
2018-06-22 00:33:11
Gdyz...
We 2-ke... to nie czuje sie juz czlowiek "az taki osamotniony" ? A wogole to ten Pan Gier... tych i tak nie wygra ??
2018-06-22 00:28:59
Śledztwo się sypie?
Wręcz przeciwnie. Zatacza coraz szersze kręgi.
2018-06-21 23:27:12
lutek
W lipcu zarzuty zostana postawione dzieciom Gawłoskiego, w sierpniu jego rodzicom, we wrzesniu sąsiadom, a w grudniu proboszczowi. Idzie nowe, lepsze.
2018-06-21 20:28:21
obserwator
super wiADOMOŚC