piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > ZUS i uczelnia z umową o współpracy

ZUS i uczelnia z umową o współpracy

ZUS i uczelnia z umową o współpracy
Data publikacji: 2017-09-14 15:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:27
Wywietleń: 1110 292186

Umowę o współpracy podpisano w czwartek (14 września) pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Szczecinie. Jak podkreśliła prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska, taka współpraca jest w interesie dwóch stron.

– Myślę, że to dzisiejsze spotkanie realizuje strategię Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którą wdrożyłam od początku zarządzania tą instytucją: żeby ZUS otwierał się na świat zewnętrzny, szczególnie na uczelnie – stwierdziła prezes Uścińska.

Dodała, że umowa o współpracy jest w interesie dwóch stron. Uczelnia zyska możliwość dostępu do dużej bazy danych oraz korzystania z doświadczonej kadry ZUS, a studenci zostaną zaproszeni na staże.

– Z drugiej strony, ZUS zaprasza studentów, żeby zobaczyli, na czym polega praca w takiej instytucji i w przyszłości zasilili jej kadrę – mówiła prezes, zaznaczając, że skorzystają także pracownicy ZUS, otrzymując możliwość poprawy swoich kompetencji i umiejętności – poprzez kursy, szkolenia, studia.

Niedługo zaczyna się nowy rok akademicki, więc zdaniem prezes Uścińskiej, to dobry moment na podpisanie umowy i skonkretyzowanie wzajemnych oczekiwań.

– Bardzo się cieszę, że do partnerów Wyższej Szkoły Administracji Publicznej dołącza dziś ZUS – powiedziała dr Magdalena Fiternicka-Gorzko, rektor WSAP. – Tego typu porozumienia są bardzo istotne. Dzisiejsze może być rozpatrywane w kilku aspektach. Jeden z nich to dydaktyczny, edukacyjny. Od tego roku chcemy wprowadzić nową specjalność związaną z ubezpieczeniami społecznymi. Dlatego bardzo się cieszymy, że w gronie naszych wykładowców znajdą się pracownicy ZUS.

Rektor wspomniała też o aspekcie naukowym.

– Planujemy wspólne organizowanie konferencji, szkoleń – zapowiedziała.

Podpisy pod umową o współpracy złożyły prezes ZUS i rektor WSAP. (ek)

Fot. E. Kubowska

ZUS i uczelnia z umową o współpracy

Komentarze

kola
Do jakiej bazy danych dostanie dostęp jakaś prywatna szkoła. Co to za dziwne porozumienie. A kto z pracowników ma być tymi wykładowcami. O co tu tak naprawdę chodzi. Bo artykuł tego w ogóle nie wyjaśnia.
2017-09-14 23:21:18
andrew56
do zusu to tylko z siekierą
2017-09-14 18:07:04
Ciekawski
Dostęp do bazy danych... ciekawe. A po co jest ZUS?
2017-09-14 17:42:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”