czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Blogi > Janusz Ławrynowicz > Francja burzy fundamenty

Francja burzy fundamenty

Wywietleń: 1308

O systematycznym eliminowaniu chrześcijaństwa z życia publicznego w całej zachodniej Europie, a osobliwie we Francji, wiemy już od dawna. Jednak ostatnia akcja wypędzenia z kościoła św. Rity w Paryżu wiernych z księdzem celebrującym mszę uchwycona okiem kamery wstrząsnęła chrześcijańską częścią Europy. Od początku stulecia w stolicy Francji zamknięto, w niemal absolutnej medialnej ciszy, ponad 30 katolickich świątyń.

Szok był tym większy, że obrazek z Paryża ujrzał świat nazajutrz po zakończeniu wielkiego, modlitewnego spotkania katolickiej młodzieży w Krakowie, w obyczajowo „zapóźnionej” Polsce…

Francja, jeszcze trzy stulecia temu nazywana najwierniejszą córą Kościoła, kraj najwspanialszych świątyń romańskich i gotyckich, ojczyzna wielu świętych, w drugiej połowie XIX wieku, wraz z nastaniem Republiki podjęła z żelazną konsekwencją walkę ze wszelkimi elementami religii chrześcijańskiej w życiu społecznym. Punkt krytyczny przekroczono po zamieszkach otumanionej przez komunistów młodzieży w 1968 roku. Ze szczególną zajadłością eliminowano katolicyzm, najsilniej zakorzeniony w psychice narodu i manifestujący się społecznie. Natomiast poblażliwie traktowano kościoły protestanckie, skupione na sferze prywatnej, a już zgoła nie dostrzegano groźby ukrytej w rosnącym w siłę islamie – najmłodszej z wielkich religii świata, a przy tym ekspansywnej.

Jean Raspail – 91-letni francuski myśliciel, pisarz, monarchista, autor wydanej niemal 40 lat temu książki „Obóz świętych”, w której przewidział islamizację Francji i Europy w następstwie potężniejącej fali imigrantów z Bliskiego Wschodu może mieć gorzką satysfakcję. Jego political fiction staje się powieścią realistyczną…

Po serii aktów terroru z wyraźnym stemplem Państwa Islamskiego, społeczeństwo francuskie, tak jak niemieckie i austriackie, budzi się z uśpienia, z więzów „politycznej poprawności”. Na łamach prawicowego dziennika „Le Figaro” znany filzof francuski Shmuel Trigano otwarcie przestrzega Zachód przed islamem jako religią nieustającej wojny (dżihadu) ze wszystkimi wyznaniami – o rząd dusz w każdym społeczeństwie. Powtórzył ostrzeżenie sędziwego Raspaila: „musimy przestać traktować islam na równi z chrześcijaństwem czy judaizmem. Radykalnych imamów należy wydalić lub aresztować”… Socjalistyczny rząd Francji jest na to głuchy.

W Polsce – na razie – problemu nie ma. Tu przypomnę, za Markiem Jakubiakiem – posłem Kukiz’15, że w roku ubiegłym, wbrew protestom mieszkańców stolicy, magistrat w 7 dni wydał zgodę na budowę meczetu na terenie zabytkowej Reduty Ordona. Ten – piąty w Polsce – meczet, ufundowany przez budzące grozę Bractwo Muzułmańskie i Arabię Saudyjską, już stoi. W interesie naszych dzieci i wnuków baczmy, by nie zagnieździł się w nim imam płonący żądzą dżihadu.

PS Powstanie warszawskie oczywiście wybuchło 72 lata temu (2016 – 1944). Za przypomnienie dziękuję.

Komentarze

Wiedza nie boli
@Janus-> Jezus z Nazaretu był Aramejczykiem (posługiwał się językiem aramejskim). Niewątpliwie kontestował, kolaborancki, faryzejski nurt starożytnego judaizmu (a właściwie mozaizmu - od imienia Mojżesza)jak wielu Jemu podobnych w rzymskiej prowincji Judei. Z całą pewnością nie był Żydem w talmudycznym rozumieniu tego słowa, ani nie miał Turecko-Chazarskich przodków jak współcześni Żydzi aszkenazyjscy, (nota bene: prawdopodobni przodkowie Adolfa Schickelgrubera, znanego jako Adolf Hitler). Proszę więc nie mieszać bezmyślnie postaci religijnych, otoczonych czcią i kultem wielu pokoleń i narodów, z dzisiejszymi populacjami o niejasnym pochodzeniu i obcych nam, a postrzeganych jako zdziczałe, ideologiach politycznych np. syjonizm czy dżihadyzm.
2016-09-06 12:33:41
MM
Ciekawe wypowiedzi internetowych dzieciaków. Naburmuszone to i zawzięte, wojownicze, a śmieci nie ma komu wynieść i odkurzyć. Wrzuć chociaż skarpetki do pralki, gacie wypierz. Co, rączki bolą?
2016-08-19 09:36:02
Wawrzek
A kto to jest Holland rządzący Francją? czy On też należy do Fundacji Batorego jak pani Agnieszka Holland? a może On też jest Bilderberg i Illuminati co to chcą zbudować jeden Naród, jedno Państwo i jedną Religię?. Wydaje się, że to już było i to całkiem niedawno. Dla swobodnego przepływu Kapitałów a właściwie dla swobodnego ich zagrabiania są gotowi zniszczyć całe Nacje i ich Państwa tłumacząc to wolnością religijną i tęczową swobodą. Czas się opamiętać i jako przedstawicieli do Europejskich Władz wybierać ludzi o nieposzlakowanych charakterach. W latach minionych Pietia został wydelegowany jako przedstawiciel do Moskwy na Zjazd, po powrocie zdawał relację swoim wyborcom - stwierdził, że "ustrój służy dobru człowieka i On tego człowieka widział tam w Moskwie". Może ci nasi mędrkowie też widzą przyszłość w burzeniu Kościołów? i będą nam opowiadać, że to służy człowiekowi.
2016-08-19 00:08:08
katolik
Stalin był ateistą, Hitler chciał stworzyć nową religię - nie opartą na judaizmie tylko na germańskich wierzeniach. Pol Pot nasiąkł we Francji komunizmem i potem zrobił w Kambodży "pola śmierci", mordował ludzi na potęgę korzystając z pomocy amerykanów. Franko zaś walczył w Hiszpanii z komunistami. Jesteś niedouczony i zaślepiony nienawiścią do kościoła.
2016-08-18 11:10:19
Janus
Francja wyrzuca z życia społecznego religię. Każdą religie , bo jakiś czas temu przekonali się, że do wojen nawołują ...kapłani każdej religii. Przykład ? proszę bardzo papież wzywa do pojednania i miłości , a ksiądz Międlar na kazaniu wzywa do walki z ...żydami (Maria Królowa Polski-Matka Boska była żydówką , a jej syn o zgrozo też był żydem - to tak zwany Chrystus ) . Czy któryś z hierarchów kościoła wystąpił przeciwko temu księdzu ? nie ! Sprawa ks Gila i bp Wojciechowskiego , który z hierarchów skrytykował ich za pedofilię ? żaden ! Wystąpienia Polskich biskupów którzy obwiniali zgwałcone dzieci i rodziców , za to że ...zostały zgwałcone przez kapłanów . Taki ma być kościół ? To jest właśnie religia którą Francuzi odrzucają i chwała im za to . Taką religię odrzucają wszystkie wolne narody na świecie , bo chcą normalności , a nie obłudy i fałszu. Historia Europy i świata uczy kto wywołał największe wojny i kto był ich inicjatorem. Był jakiś ateista dyktatorem , satrapą , sprawcą ludobójstwa ? nie ! Wszyscy byli bardzo religijni lub uczyli się w szkołach religijnych lub seminariach ( Stalin, Hitler, Pol Pot , Franco , ... )
2016-08-18 05:27:20
Konstatny
Wybuduje redaktor ze dwie kapliczki, spłodzi z dziesięcioro chrześcijańskich dzieci i zapewne ocali świat.
2016-08-15 14:17:30
w.e.m.
Laicyzacja powodem islamizacji?
2016-08-15 13:50:56
Jarun
Cóż tam, panie, w polityce? Chińczyki trzymają się mocno!?
2016-08-15 11:55:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu