Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Słowa a czyny

Data publikacji: 2018-07-16 11:14
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-19 23:50

W mediach rządowych trwa radosne fetowanie z okazji przyjęcia przez Unię Europejską polskiego stanowiska w kwestii imigracji, a zatem naszego (ten i ów półgłosem dodaje i „Węgrów”) zwycięstwa w sporze z Brukselą. Premier – urodzony mówca – zbiera gratulacje za „twardą” politykę imigracyjną. Nadworny poeta – pochlebca Marcin Wolski sklecił nawet zgrabny wierszyk o tym, jak to zamożni zachodni Europejczycy masowo emigrują do Polski, wolnej od islamistów…

Tymczasem docierają do nas wieści rodzące niepokój, że za pięknymi słowy nie idą takież czyny, na odwrót – owe czyny radykalnie przeczą słowom. Jedna z najbardziej zaangażowanych w program „dobrej zmiany” i przez to znienawidzona przez „stronnictwo zagranicy” posłanka prof. Krystyna Pawłowicz w liście do premiera stawia ważkie pytania na temat polskiej polityki imigracyjnej.

Jedno z nich dotyczy przemilczanego przez media faktu podpisania przez polski rząd 2 maja tego roku deklaracji końcowej Konferencji Imigracyjnej w afrykańskim Marrakeszu, uznającej imigrację za podstawowy czynnik wzrostu gospodarczego (!). Na tejże konferencji minister spraw zagranicznych Węgier nazwał ową deklarację „ekstremalnie proimigrancką”, gdyż zamiast powstrzymywać masową wędrówkę ludów, chce uruchomić jej nowe trasy. A właśnie w tej kwestii miało być „Budapeszt - Warszawa - wspólna sprawa”!

Niestety, za utajnionym poparciem dla ekspansji obcych kultur idą równie utajnione czyny. Kilka tygodni temu gościła w Polsce delegacja Ministerstwa Pracy Uzbekistanu, z którą rząd RP podpisał umowę o przyjęciu 3 tys. tamtejszych pracowników. Ta dawna republika ZSRR to dziś kraj islamski, wskazywany jako jedno z ognisk terroryzmu (!).

Czy trzeba przypominać rządowi, że kluczowym czynnikiem przesądzającym o zwycięstwie wyborczym partii Jarosława Kaczyńskiego był kategoryczny sprzeciw Polaków przeciw masowej imigracji?!

Każde ustępstwo w tej kwestii wobec Unii, czyli Niemiec, to krok w stronę politycznego samobójstwa, klęski w wyborach parlamentarnych.

Warto jednak wiedzieć, że Niemcy sprowadzili do kraju kilka milionów rodaków z byłego ZSRR, zanim sięgnęli po masową imigrację z III Świata. Polska zaś, mimo zapewnień kolejnych rządów – ledwie kilka tysięcy, a obecnie około 20 rodzin rocznie! To krótkowzroczne, nikczemne skąpstwo.

Dziś, rzeczywiście powoli, z mozołem nasze racje idą w górę. Włosi odesłali dwa statki przemytników z nachodźcami, Austriacy zamykają meczety wychowujące dżihadystów, a znani z uporu Duńczycy – też boleśnie doświadczeni falą migracji islamskiej – postanowili zlikwidować wszystkie getta imigranckie. W takich etnoosiedlach zasiłki socjalne będą znacznie niższe. Aby zmusić przybyszów do asymilacji, rozproszenia się w społeczeństwie Giaurów, od pierwszego roku życia imigranckie dzieci muszą uczyć się języka duńskiego, obyczajów i tradycji, ze szczególnym akcentem na święta chrześcijańskie (!). Obcy mają stać się Duńczykami, akceptującymi kraj i jego obyczaje albo do widzenia. Oby sympatycznym Dunom się powiodło.

Gdy zaś idzie o nas… Rozbieżność słów i czynów ludzi władzy to norma w świecie polityki. Jednak w państwach poważnych polityk całej sztuki dyplomacji (przemilczeń, niedopowiedzeń) używa wobec obcych, dochowując obietnic wobec swoich. Wiele wskazuje na to że w Polsce kolejny rząd czyni na odwrót. I to w roku 100‑lecia Niepodległości. ©℗

Janusz ŁAWRYNOWICZ

Komentarze

@d-dd
2018-07-18 08:45:08
ty juz nim jestes. wiesz po czym od dawien dawna bo juz w cesarstwie rzymskim rozroznialo sie niewolnika od czlowieka wolnego (bo wielu z nich wygladalo lepiej niz biedny plebs)? otoz niewolnik nie mogl posiadac broni.
@@ciekawostka
2018-07-18 08:40:30
byl tak jak samo usa jest krajem emigrantow z europy i innych nacji ktore dojechaly tam z wlasnej woli badz pod przymusem. ale to oni go stworzyli nie indianie.
TZ.
2018-07-17 22:59:34
Z Burami byłby taki kłopot, że są to ludzie samodzielni, nienadający się na niewolników i tanią siłę roboczą. Są przedsiębiorczy i chętni do pracy, zakładaliby własne firmy, stanowiliby konkurencję dla polskich małych i średnich przedsiębiorców. Za podpisanym z Uzbekistanem porozumieniem stoi lobby pracodawców, właścicieli firm potrzebujących taniej i niewymagającej siły roboczej. Przedsięwzięcie to weźmie prawdopodobnie w łeb, bo część Uzbeków wyjedzie na zachód, część będzie unikała pracy, część będzie pracowała byle jak, i trzeba będzie temu zaradzić. Jak? Ano - więcej tego samego, czyli imigrantów.
d-dd
2018-07-17 19:53:08
do czytelnika o nicku ciekawostka. sprowadz bura i zostaniesz jego niewolnikiem i twoje dzieci i twoje wnuki.Po trzystu paru latach niewolnictwa nie ma takiej ceny zeby burowie zaplacili za niewolnictwo.Propaganda mowi o chaosie i zbójectwie w RPA i to jest prawda.Spokoj bedzie w RPA ale bez burów,taka zapadła decyzja niewolników.
@ ciekawostka
2018-07-17 11:16:29
Oni nie uciekają ze swojego kraju, bo to nigdy nie był ich kraj
ciekawostka
2018-07-16 21:41:51
calkiem niedawno byla u nas delegacja burów i afrykanerow z RPA ktorzy szukaja miejsca aby uciec ze swojego kraju w ktorym sa przesladowani. nasz rzad wypial sie na nich i obecnie ich delegacja jest na wegrzech i w rosji. co przeszkadzalo sciagac pracowitych bialych ludzi zamiast leniwych muzulmanow z uzbekistanu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500