wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > eKurier > Eksperyment urbanistyczny na placu Orła Białego

Eksperyment urbanistyczny na placu Orła Białego

Eksperyment urbanistyczny na placu Orła Białego
Data publikacji: 2019-08-07 06:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-10 22:54
Wywietleń: 1387 407057

Dlaczego znaki tymczasowej organizacji ruchu są takie małe? Kto pozwolił ustawić donicę na skrzyżowaniu? Dlaczego samochody wciąż zawłaszczają część wąskiego chodnika? Kiedy wreszcie ruszy targ śniadaniowy? To tylko niektóre z pytań, jakie szczecinianom nasuwa codzienność trwającej przemiany pl. Orła Białego i testowanego wariantu zmiany organizacji ruchu na górnym tarasie Starego Miasta.

Swoisty eksperyment urbanistyczny, czyli prototypowanie zmian dla optymalnej - zgodnej z oczekiwaniami i ambicjami szczecinian - docelowej przemiany pl. Orła Białego, od ponad tygodnia jest testowany w codziennej praktyce, czego najbardziej widocznym przejawem jest wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu - w pierwszym wariancie, jaki potrwa do końca sierpnia.

Plac został zamknięty dla samochodów, a otwarty dla ludzi - ich pomysłów i społecznej aktywności. To oznacza, że parkowanie zostało ograniczone wyłącznie do odcinka od ul. Grodzkiej oraz przy pierzei budynków zajmowanych przez banki i Akademię Sztuki. Z ruchu wyłączono część ul. Koński Kierat i zamknięty przejazd od ul.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 83% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-08-2019

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek
Eksperyment urbanistyczny na placu Orła Białego Eksperyment urbanistyczny na placu Orła Białego Eksperyment urbanistyczny na placu Orła Białego Eksperyment urbanistyczny na placu Orła Białego Eksperyment urbanistyczny na placu Orła Białego

Komentarze

Atlantis
Tu chodzi tylko o interesy "restauratorów" jak ogródek zabrał ,nie część a cały chodnik nikt nie krzyczał?Teraz i chodnik za mały?Kiedy w końcu sie skończy "Golemowo i spółka"?Kto pozwala by niszczyć zabytki jak to miało miejsce na Wałach Chrobrego?Tu nikt nic nie mówi i nie widzi....
2019-08-10 22:52:52
Ania
Wiecie, co. Ja jestem za zamknięciem ulic, ale z drugiej strony ja tam mieszkam i nie mam gdzie zaparkować auta. Wszystkie auta z parkingu na Orła Białego przeniosły się na sąsiednie ulice - Mariacką, Koński Kierat, Farną. A co z mieszkańcami?
2019-08-08 11:49:29
Mariano
Co za bzdura, eksperyment w wakacje gdzie nie ma zajęć w szkołach, ludzie na urlopach. Gdzie dojazd do pracy zajmuje 1/3 tego co podczas roku szkolnego... Bzdura, co widać na załączonych obrazkach, ludzi jakoś nie za wiele... Stracą okoliczne businessy, bo w czasach gdy liczy się każda minuta nie ma jak podjechać do restauracji, laboratorium, ubezpieczyciela itp... Bzdura...
2019-08-08 10:27:06
Bardzo
Brawo Szczecin. Ludzie, nie poddawajcie się kmiotom z samochodami. Niech rdzewieją ze swymi gratami, a wy czyńcie Orła Białego przyjaznym pieszym. Chcę tam siedzieć z książką i patrzeć, jak moje dzieci bawią się bezpieczne od spalin, w zieleni, wśród ludzi.
2019-08-07 17:16:34
daria
Fajnie to wygląda. Oby samochody już nigdy więcej nie wróciły na Plac Orła Białego
2019-08-07 11:06:07
HogoFogo
Celem tego "eksperymentu jest powiększenie ogródków istniejących tam restauracji. I tyle. A samochody i tak będą tam parkować albowiem właściciele tych lokali i ich specjalni goście maja immunitet, lub jak kto woli znaki drogowe w dupie.
2019-08-07 10:01:13
do MKM
Ciekawe co będzie we wrześniu jak ludzie wrócą z urlopów a dzieci z wakacji? Będą jeździli komunikacją, gdzie nie ma klimatyzacji, a potem siedzieli przepoceni w klasach. To przecież pomysł jakiego idioty z Sosnowca, który niedawno sprowadził się do Szczecina, który nie wie nawet jak w przeszłości wyglądała Aleja Kwiatowa.
2019-08-07 09:47:22
;]
@MKM Lecz się, miasto jest dla ludzi ćwoku.
2019-08-07 09:36:04
@MKM
Sam sobie podróżuj swoją obrzyganą komunikacja miejską. Jak ci nie pasują samochody to w Zdrojach jest szpital psychiatryczny. Po 3 miesiącach kuracji poprawi ci się i polubisz samochody