wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > eKurier > Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie

Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie

Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie
Data publikacji: 2019-07-10 20:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-23 15:05
Wywietleń: 1026 401830

Przy ul. Janosika zostanie zbudowany apartamentowiec pn. Stettiner Residence. Prace rozpoczęto od uporządkowania terenu, czyli od usunięcia dziesiątek drzew i krzewów kolidujących z inwestycją. „Duże stare klony są wycinane w okresie lęgowym. Widać, jak ptaki uciekają na ostatnie z ocalałych koron, ale pewnie i je zaraz wytną. Przygnębiający obraz zniszczenia” - alarmował nas Czytelnik.

Apartamentowiec Stettiner Residence będzie miał 8 kondygnacji, w tym dwie podziemne (w sumie 8,5 tys. m kw.). Powstanie w sąsiedztwie już istniejącego obiektu biurowego Stettiner Business Center, czyli w rejonie ul. Janosika i pl. Kilińskiego. Ma być „nowoczesny, stylowy i komfortowy”, a jego atutem jest m.in. bliskość parku Kasprowicza. Aby powstał, konieczne było usunięcie zieleni kolidującej z budową.

- Rozumiem, że działka jest prywatna, ale… Magistrat może, za pomocą decyzji administracyjnych, wpływać na zachowywanie istniejącego drzewostanu: szczególnie w obszarze centrum miasta - przekonywał pan Tomasz (nazwisko do wiadomości redakcji), nasz Czytelnik. - Tymczasem pozwala na usuwanie zieleni,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 10-07-2019

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek
Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie Miejsce dla betonu i szkła. Porządkowanie przez niszczenie

Komentarze

Koka
Wstyd, że władze miasta pozwoliły stąd wyciąć 45 dorodnych drzew. Będziemy zdychać bez tlenu. Czy dzbany z 500÷ to kiedykolwiek zrozumieją?!
2019-07-11 18:49:58
ciekawe
To już nie Szczecin tylko Stettiner? Widać że nasi włodarze idą drogą magistratu gdańskiego który robi z Gdańska - "Freie Stadt Danzig" które było miastem hitlerowskim!
2019-07-11 10:09:55
;]
Wiadomo, jak chodzi o zdziczałe krzaki (siedliska meneli) i inne pierdoły to musi być Nalewajko.
2019-07-11 09:57:55
nicki
Zawsze mnie śmieszy jak ludzie z zapałem w internetach bronią chaszczy, które pełnią rolę lejni i wysypiska odpadków, ale jakoś nie widziałem, żeby ktoś jako wolontariusz pozbierał śmieci, albo w jakiś inny sposób zadbał o zaniedbany, zielony kawałek miasta, niezależnie od tego czyją jest własnością.
2019-07-11 07:59:41
Myśl
Ludzie nigdy z barbarzyństwa nie nie wyrosną. Nachapać się, nagrabić niszcząc wszystko dookoła to ich główny cel. A służby "ochrony" środowiska tylko "czynią sobie ziemię poddaną". Okropieństwo. Ludzkie szkodniki.
2019-07-10 22:23:13
HogoFogo
Gdzie jest niezawodna Basta broniąca steków z woła i schabowych? Pojechała na wakacje, czy może sponsor nie pozwolił zająć się Stettinerem? Hę???
2019-07-10 21:26:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie