piątek, 20 września 2019.
Strona główna > eKurier > Nauczyciele mogą mieć problem

Nauczyciele mogą mieć problem

Nauczyciele mogą mieć problem
Data publikacji: 2019-07-16 23:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-23 14:28
Wywietleń: 1447 402993

Rozmowa z Lidią Rogaś, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecina

- W ubiegłym roku w Szczecinie było ok. 3,5 tys. kandydatów, w tym ponad 6,1 tys. ze Szczecina i ponad 3,7 tys. z innych miejscowości. Powiedziała pani na posiedzeniu Komisji ds. Edukacji Rady Miasta, że rekrutacja podwójnego rocznika do szkół średnich to dla Szczecina nie problem. Jest dobrze?

- To temat ważny, ale nie problem. Rekrutacja, której się wszyscy obawialiśmy, nie odbiega znacząco od lat ubiegłych. Na tle kraju wyglądamy całkiem przyzwoicie.

- Jednak 871 uczniów w pierwszej rekrutacji nie dostało się do wybranych szkół średnich Szczecina i wzięło udział w rekrutacji uzupełniającej, która zakończyła się we wtorek i której wyniki kandydaci poznają 7 sierpnia. Czy mają szansę na miejsce w dobrej szkole?

- Około 400 spośród tych uczniów było jednak spoza Szczecina, może się więc zdarzyć, że nie są oni zainteresowani nauką w naszym mieście, gdyż składali równocześnie wnioski o przyjęcie do szkół w swojej gminie i Szczecinie. Rekordzista powiedział nam, że złożył je w czterech różnych powiatach. W tym roku padł

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 78% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 17-07-2019

 

Rozmawiała: Elżbieta Kubera 
Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

kibic
123 ... podaj jeden przykład co poprzednicy zrobili dla ludzi dobrego,tylko jeden powtarzam.
2019-07-17 14:22:30
kibic
123 ... co mnie PiS obchodzi?! stwierdzam fakty.
2019-07-17 14:15:59
123
@kibic-za gimnazjami glosował m.in prezes i wielu obecnych czlonkow pis w 1999,sprawdz to sobie
2019-07-17 13:33:46
kibic
stworzyliście sami ten problem tworząc gimnazja co z góry wiadome było,że to kompletny bubel.za parę lat będzie podobny problem,bo jest dużo klas z rocznikami 2009/10 ... może do tego czasu znajdzie się realne rozwiązanie problemu.
2019-07-17 13:18:04
123
ktos wie po co ta dereforma byla? a no nikt nie wie a chodzi tylko o historie wymazanie pewnych osob z historii Polski np jak Walesa i wstawienie tam wiadomo kogo ,do tego zolnierze wykleci ,no i robienie wszystkiego inaczej niz poprzednicy a ze to nie ma sensu i kosztuje miliardy kogo to obchodzi, a i powrot mentalny do prlu,jak tam leki w aptekach? byla ustawa dla aptekarza a suweren do grabarza
2019-07-17 08:46:58
i.il
Taka to już jest anatomia i fizjologia stanowisk.
2019-07-17 08:30:19
Alicja
A co miała kobieta powiedzieć, jeśli chce utrzymać stanowisko. Przecież wszystko co wymyślił PIS jest super. W ogóle Polska to kraj mlekiem i miodem płynący.
2019-07-17 07:32:41