wtorek, 17 września 2019.
Strona główna > eKurier > Nitras starł się z Cenckiewiczem

Nitras starł się z Cenckiewiczem

Nitras starł się z Cenckiewiczem
Data publikacji: 2019-08-21 22:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-28 15:29
Wywietleń: 2455 409559

Poseł szczecińskiej Platformy Obywatelskiej - i jedynka tej partii na liście kandydatów do Sejmu w okręgu koszalińskim - Sławomir Nitras starł się na sali sądowej ze znanym historykiem, prof. Sławomirem Cenckiewiczem. Przedmiotem sporu są wpisy Cenckiewicza na portalu społecznościowym Twitter, które według polityka naruszają jego dobra osobiste.

Nitrasowi nie spodobały się prześmiewcze memy opublikowane przez historyka, które nawiązywały do wydarzeń z grudnia 2016 roku, gdy poseł miał na sali sejmowej sięgać po rzeczy pozostawione przez polityków zjednoczonej prawicy - m.in. po książkę „Porozumienie przeciw monowładzy" Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem Nitrasa z memów wynikało, że jest złodziejem. Stąd sprawa cywilna. W pierwszej instancji sąd przyznał mu rację i zaocznie skazał Cenckiewicza na karę wysokości 14 tysięcy złotych. Historyk się odwołał.

- Wylała się na mnie przerażająca fala hejtu, oskarżenia o to, że jestem złodziejem - mówił poseł w szczecińskim sądzie. - Mamy do czynienia z sytuacją, że ludzie na ulicy mówią do mnie „złodzieju". Trzynastolatek, idąc ulicą Śląską,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 69% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 22-08-2019

 

Autor: Alan Sasinowski
Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

pajac nitras
Wstyd i zenada to on pezentuje
2019-08-23 21:48:43
lipa
Nitras to blazen jakich mało
2019-08-23 21:45:45
Odp. do... Goscia
Tak do Likwidacji Stoczni jak i innych Strajkujacych od Sierpnia 1980 roku... Zakladow pracy w Polsce - przyczynili sie PO 1989 roku... li tylko i wylacznie Lewicowo-Wschodni Spadochroniarze !!!
2019-08-23 12:08:42
Gość
Pamiętajmy kto się przyczynił do likwidacji stoczni
2019-08-23 08:12:38
Psychiatra
Zachowanie tego Pana jest grubą aberracją niemieszczącą się już w granicach normy, podchodzącą pod psychozę i zaleca się wprowadzenie bardzo silnej farmakologii.
2019-08-22 21:05:34
1
Całe to towarzystwo Mitraso podobne to zdemoralizowani, zaklamani kolezkowie, którzy mają gdzieś interes Polski i zwykłych ludzi. Niech ich jasna cholera!
2019-08-22 20:30:21
Sid
Cenckiewicz nie jest żadnym profesorem
2019-08-22 19:24:46
Jazon
Nitras czyli nikt.
2019-08-22 17:01:22
Ff
Nitras"ja tego nie autoryzowałem" znowu kłamie. Pamiętamy sprawę z panią Lubińską. Nitras jak można tak się zeszmacić!
2019-08-22 15:40:05
@ Jarun
Ludzie z prorosyjskiej WSI są na listach wyborczych PO i Lewicy. WSI zostało rozwiązane , a mówiąc wprost rozjeb.. , przez PIS. Coś ci się kolego pomieszało w głowie. Jest duży upał. Dużo ludzi z dawnej WSI spotkasz w TVN , Wyborczej i Polityce.
2019-08-22 13:23:13
Jarun
Cenckiewicz dostał taki rozkaz i go wykonuje. Jak myślicie, komu zawdzięcza karierę i tytuły? Zw Wikipedii: Od 2016 dyrektor Wojskowego Biura Historycznego dotęp do wojskowych archiwów. "Z daleka śmierdzi dawnym WSI.
2019-08-22 12:07:17
Panie Nitras...
A PO damskiej torebce - to Kto robil PO-szukiwanie...?
2019-08-22 11:51:59
Slaw
Nitras robi z siebie ofiare - to moze kilka glosow dostanie -
2019-08-22 10:44:34
Gość
Każde g... śmierdzi jak się je rusza. To stare powiedzonko sprawdza się niestety.
2019-08-22 09:51:59
Elka
Do Krotko: Matecki,Brudziński i inne Pacyny to dopiero wstyd!
2019-08-22 09:51:29
.
Kto sieje wiatr....
2019-08-22 09:38:08
J23
Nitras to czubek
2019-08-22 09:04:42
Zed
Cenckiewicz to młotek, ale czego spodziewać się po tych burakach z IPN
2019-08-22 08:41:05
kara
nitras to przedstawiciel zakomuszonego szczecina i na dodatek kleptoman o zacięciu dziennikarskim, byś się waść wziął do roboty anie picować śmieciarką na wałach!
2019-08-22 08:27:53
zapracowałeś sobie
Panie Nitras, nie zachowuj się pan, jak znerwicowany półgłówek, to nie będzie powodu do hejtu.
2019-08-22 08:20:59
pikus
a takie gady - krótko, Dziad i Mana --- to są goście co! a może z Emilki bierzecie przykład co??? a ten pan profesorek w ciemnych okularkach jest GITES prawda??? bo sieje nienawiść na tych z gorszego sortu co???
2019-08-22 00:41:55
Pan Nitras nie jest złodziejem
tylko kłamcą skazanym prawomocnym wyrokiem za oszczercze pomówienie prof Teresy Lubińskiej. O drobniejszych sprawach szkoda pisać.
2019-08-21 23:56:57
8
Nie wolno oceniać ludzi po wyglądzie.
2019-08-21 23:39:56
Maria
Panie Nitras wracaj Pan na wieś czy innego Koszalina...
2019-08-21 23:20:37
Dziad
Schetyna to mistrz ,rozegrał nitraska w 2 ruchach .Teraz koszalin w następnych wyborach zostanie Białogard .
2019-08-21 23:19:03
krotko
Nitras,misilo,arlukowicz.Boze dlaczego ukarales Szczecin takimi osobnikami.
2019-08-21 23:07:10