poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > eKurier > Nowy kolor elewacji wzbudza kontrowersje

Nowy kolor elewacji wzbudza kontrowersje

Nowy kolor elewacji wzbudza kontrowersje
Data publikacji: 2019-05-23 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-24 23:24
Wywietleń: 1198 392710

Od kilku dni wzbudza kontrowersje przemalowywana elewacja Szkoły Podstawowej nr 63 przy ul. Grodzkiej w Szczecinie. Żółto-pomarańczowe motywy jednym mieszkańcom się podobają, a innych rażą. Radny Przemysław Słowik złożył w tej sprawie interpelację.

Budynek SP 63 znajduje się na obszarze objętym nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków. W jego otoczeniu jest Zamek Książąt Pomorskich oraz zabytkowa zabudowa. Od kilku dni trwa remont placówki, m.in. zmieniany jest kolor jej elewacji. Wcześniej budynek nie wyróżniał się – teraz na zewnątrz jest żółto-pomarańczowy.

Radny Przemysław Słowik uważa, że nowy kolor elewacji szkoły „jest skandalicznym naruszeniem estetyki tej części miasta”. Dodaje również, że przypomina to sytuację z remontem kamienicy przy pl. Kościuszki, kiedy inwestor pomalował na jaskrawożółto parterową część budynku.

„Spotkało się to wtedy ze społecznym oburzeniem i reakcją urzędników, finalnie doprowadzając do przemalowania kamienicy na kolorystykę zgodną z estetyką tamtej części miasta. W przypadku Starego Miasta mamy do czynienia z miejscem wymagającym jeszcze

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-05-2019

 

Autor: Karolina Nawrocka
Fot. Dariusz Gorajski
Nowy kolor elewacji wzbudza kontrowersje

Komentarze

Robert
Tu problemem jest nie tylko kolor, ale i sam budynek. Paskudna komunistyczna bryła, nawet nie próbuje się wpisać w przebieg ulicy i nie udaje pierzei kamienic. To główny trakt turystów z katedry na zamek. I co widzą w ramach obszaru starego miasta? Żółty toporny budynek szkoły po lewej, po prawej komunistyczne bloczki i o zgrozo ocieplony barak! Nie zbudujemy atmosfery starówki, utrwalając poprzez modernizacje takie paskudztwa architektury. Chyba od ul Grodzkiej tylko rynek staromiejski w Koszalinie jeszcze bardziej przypomina Białoruś. Czas na przemodelowanie przestrzenne tego obszaru, w oparciu o plany kamienic zachowane w archiwum i zdjęcia + widokówki. Tak jak odbudowano starówki w Warszawie, Gdańsku czy częściowo w Poznaniu. Żółty, sraczkowaty czy tęczowy, ten paskudny budynek nie powinien stać między katedrą a zamkiem
2019-05-24 21:23:00
gosc
A czy widoczne na zdjęciu samochody zostawiają 1.5 metra szerokości chodnika dla pieszych. ? Może zacznijmy od tego ?
2019-05-23 19:56:13
Ptasie trele
Słowikowi nie podoba się ... kanarkowy kolor.
2019-05-23 16:32:36
znudzony
Czy radny Przemysław Słowik jest plastykiem, architektem, a może historykiem sztuki? Przecież ten gość zna się głównie na niczym. Dopóki zajmował się śmieciami wszystko było OK. Jeśli chodzi o estetykę, mógłby wyłączyć nadajnik.
2019-05-23 11:58:16
yellow
To nikt nie konsultuje w zabudowie Starego Miasta, które jest pod konserwatorem? KFC na Kościuszki przemalowano, a tutaj wielkie oburzenie?
2019-05-23 11:10:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie