wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > eKurier > Pierwszy taki wyrok w Polsce. Więzienie za bicie zwierząt

Pierwszy taki wyrok w Polsce. Więzienie za bicie zwierząt

Pierwszy taki wyrok w Polsce. Więzienie za bicie zwierząt
Data publikacji: 2019-10-22 06:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-06 12:40
Wywietleń: 15111 423712

Sąd Okręgowy w Szczecinie uwzględnił wnioski apelacji i uchylił wyrok w części warunkowo zawieszającej kary pozbawienia wolności dla dwóch z oskarżonych o znęcanie się nad zwierzętami w ubojni w Witkowie. Podwyższył także nawiązki do 3000 zł oraz orzekł zakaz wykonywania czynności związanych z ubojem i transportem zwierząt do 5 lat. Wobec pozostałych dziesięciu oskarżonych sprawa będzie toczyła się od początku.

- To pierwszy taki wyrok w Polsce - mówi adwokat Katarzyna Topczewska, reprezentująca Fundację Viva!, która przeprowadziła śledztwo w ubojni w Witkowie i nagrała sceny złego traktowania zwierząt gospodarskich. - Pierwszy raz sąd skazał na bezwzględne więzienie osoby, które znęcały się nad zwierzętami gospodarskimi, bijąc je podczas przepędzania pod rzeźnią. Do tej pory zdecydowana większość tego rodzaju spraw była umarzana.

Fundacja Viva! i BASTA! przeprowadziły wiele śledztw

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 22-10-2019

 

Autor: Roman Ciepliński 
Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

Ona
W ubojni tylko sadyści mogą pracować i dawać upust swoim fobiom.Brawo sąd!brawo Viva !
2019-11-06 12:31:50
Grażyna
Cudowne wiadomości psychopaci precz
2019-10-24 19:44:50
Halko
I ja ciesze sie, ze kary dla sadystow traktowane sa powaznie. Jestem swiadoma tego, ze trudno lagodna persfazja przekonac zwierzatka do pokornego pojscia pod noz, ale w XXI wieku mamy prawo oczekiwac humanizacji nawet takiego procederu, jak rzez zwierzat przeznaczonych na konsumpcje. Istnieje z pewnoscia 1598 Lub wiecej sposobow - trzeba je tylko opracowac i wdrozyc - pamietajac, ze zwierzeta to istoty zywe - myslace i czujace. Najwyzszy tez czas na to, by zastapic mieso innymi produktami o tej samej Wartosci odzywczej, smakowej I zapachowej. Oprocz kwestii humanitarnych istnieje tez Problem nieuchronnych skutkow zmian klimatycznych: hodowle zuzywaja ogromne ilosci wody (a jej zasoby tez sie koncza) oraz energii.
2019-10-24 17:56:39
Ja
Auschwitz
2019-10-24 17:55:56
tak to ja
Szczeciński Sąd dał przykład jak należy karać zwyroli za okrucieństwo wobec Zwierząt. Takie i wyższe kary powinny być stosowane w całej Polsce. Psychopaci powinni być izolowani/utylizowani
2019-10-24 17:51:55
Magda
Zwyrodnialcy pod pregierz. Powinien być publiczny lincz przywrócony, dla zwyroli i zboczencow wszelkiej maści!
2019-10-24 17:15:15
Go
Cudowna wiadomość!!
2019-10-23 20:45:28
Zgaduj - zgadula
A jakie i Swinskie Choroby... mozna zalapac i sie dorobic za glaskanie... ???
2019-10-23 00:07:28
Wanda Sobczak
Buraki to potwory.
2019-10-22 21:57:20
Wanda
Buraki to okrutni ludzie powinni być tak potraktowano jak te zwierzęta.Mówimy ludzie to istoty wyższe,nie! to potwory.
2019-10-22 21:52:27
jaka kasta, taki wyrok
To teraz aktywiści będą sami w toku dyskusji i negocjacji w przyjemnej atmosferze poczekalni w rzeźni przekonywać zwierzęta, żeby poszły bez stawiania oporu pod nóż. Szkoda tylko, że policjanci dalej dla wyegzekwowania swoich decyzji będą używać pałek i paralizatorów. Oczywiście w stosunku do ludzi, bo gdyby to zrobili w stosunku do zwierząt, to 5 miesięcy odsiadki jak nic!
2019-10-22 17:40:37
Brawo dla Sądu
z takimi zwyrodnialcami trzeba krótko
2019-10-22 13:40:35
Niebezpieczny precedens
.
2019-10-22 11:10:07
Bartek
Ci wieśniacy i tak nie rozumieją za co zostali skazani, polska wieś to dopiero jest epoka kamienia łupanego. Zawsze polscy wieśniacy byli zacofani, kiedyś znani z kołdunów bo wierzyli że ścięcie kołduna może zabic, teraz dalej na bakier z higiena, humanizmem i jakikolwiek kultura, potem jedzie taki na zachód i nie ma co się dziwić że ludzie nas nie lubią.
2019-10-22 09:52:34
Bardzo dobrze
Przemoc i okrucieństwo nie mogą pozostać bezkarne