niedziela, 24 marca 2019.
Strona główna > eKurier > Plac jak nowy, przyjazny i estetyczny

Plac jak nowy, przyjazny i estetyczny

Plac jak nowy, przyjazny i estetyczny
Data publikacji: 2019-03-15 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-19 11:00
Wywietleń: 443 380522

„Ma być przyjaznym mieszkańcom miejskim placem z miejscem na okolicznościowe stragany i plenerową scenę” – taką metamorfozę ma przejść plac po dawnym pomniku Wdzięczności, któremu niedawno szczecińscy radni nadali imię zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Właśnie zabezpieczono teren przyszłej budowy.

To jeden z centralnych punktów Szczecina: na trasie prestiżowego miejskiego „Złotego Szlaku”. Jednak dotychczas była to zdegradowana – okazjonalnie ożywiana manifestacjami lub wystawienniczymi wydarzeniami – przestrzeń publiczna. Za kilka miesięcy bardzo się zmieni. W przyjazne i estetyczne miejsce spotkań, swoisty „przystanek na dalszej trasie czy to do obiektów handlowych czy w kierunku Urzędu Miejskiego i dalej parku Kasprowicza” – jak oceniał Jacek Szewczyk z Archaid Pracownia Architektoniczna, jaka dwa lata temu wygrała konkurs na koncepcję zagospodarowania tego fragmentu al. Papieża Jana Pawła II.

Nawierzchnia placu zostanie dostosowana do tej z pl. Lotników. Pod lipami, charakterystycznie ciętymi w kandelabry, pojawią się zieleńce z trawami ozdobnymi i długie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 15-03-2019

Autor: Arleta Nalewajko

Plac jak nowy, przyjazny i estetyczny

Komentarze

co za baran..........
dał nazwę placu nazwiskiem tego złodzieja.. A już wdowa wyczuła możliwości. no ale do polityki nie idzie się dla pieniędzy PO wcy
2019-03-16 07:46:31
konfiV
...kaprysy burmistrza i jego P0pleczników !? Nie ma innych postaci w Szczecinie ,w Polsce ?
2019-03-15 12:46:06
konfiv
....to nie jest dobre miano dla jednego z piękniejszych od lat placów Szczecina ,mojego Szczecina od urodzenia ! Jest wiele Szczecinianek i Szczecinian ,Polek i Polaków ,których mozna zaszczycić nadając ich imię temu miejscu . Kaprysy burmistrzow i nieP0radnych włodazrzy mają jednak swoje skutki i nie pierwszy juz raz oszpecają wizurunek mieasta ...
2019-03-15 12:42:06
Mark
To nie jest Plac tylko fragment Alei Jana Pawła a dawniej Jedności Narodowej. I jeszcze powstaje pytanie. Czym zasłużył na upamiętnienie pan Adamowicz. W Gdańsku jak mają ochote, proszę bardzo ale w Szczecinie?
2019-03-15 11:15:10
gfd
Gdy Piłsudski żył, Szczecin był niemiecki. A więc zasług żadnych...
2019-03-15 10:23:26
gość
Jaki to plac, to część al. Jana Pawła II, niech radni przestaną z jednej ulicy robić siedem i wciskać jeszcze jakieś place na środku. Może wojewoda wreszcie przystopuje takie szatkowanie?
2019-03-15 07:44:24
co to
Tu właśnie winien stanąć pomnik Marszałka. Tu jest trochę miejsca na imprezy okolicznościowe, rocznicowe, ale już plac ochrzczono imieniem ludzika, któremu Szczecin nic nie zawdzięcza i mleko się wylało.
2019-03-15 07:36:25