piątek, 18 października 2019.
Strona główna > eKurier > Wyłania się wiadukt, sadzą krzewy

Wyłania się wiadukt, sadzą krzewy

Wyłania się wiadukt, sadzą krzewy
Data publikacji: 2019-09-23 09:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-26 00:23
Wywietleń: 1349 416826

Patrząc na stan zaawansowania robót na placu budowy i przebudowy układu drogowego z torowiskiem w ul. Szafera - al. Wojska Polskiego - ul. Arkońska do pętli „Las Arkoński" w Szczecinie, aż trudno uwierzyć, że to inwestycja aż z 10-miesięcznym poślizgiem i jej finał nastąpi dopiero w drugiej połowie maja przyszłego roku.

Podczas gdy w rejonie nowego ronda z rozjazdem w nowym torowisku dla tramwajów przy al. Wojska Polskiego trwają prace kosmetyczne przy obsadzaniu poboczy krzewami, to w samej ul. Arkońskiej od dwóch miesięcy wznoszona jest konstrukcja nowego wiaduktu.

Na jezdni wzdłuż torowiska na ul. Arkońskiej od pętli w Lesie Arkońskim pojawiła się już warstwa ścieralna nawierzchni. Wyjątkami są fragmenty nowej drogi z wbudowanym w nią torowiskiem od zakrętu na wysokości ul. Międzyparkowej od strony Polany Czerwonej oraz po obu stronach w rejonie powstającego nowego wiaduktu nad leśną aleją prowadzącą do Arkonki. Do ułożenia pozostaje nadal pas chodnika wraz ze ścieżką dla rowerów przy lesie, który prowadzi do teraz porządkowanego, a już wcześniej urządzonego parkingu naprzeciwko

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-09-2019

 

Tekst i fot. Mirosław Winconek
Wyłania się wiadukt, sadzą krzewy

Komentarze

masakra
Wyjechać ze Szczecina w kierunku Tanowa graniczy z cudem!!!Jeszcze do niedawna można było przejechać przez Osowo , teraz tam zaczęta przebudowa przestanku autobusowego i stoimy w korku.Na Police również przebudowa drogi !!!Ludzie ratunku !!!
2019-09-24 10:41:47
@skandal
Czytaj pan, śledź pan dokładnie wszystkie artykuły na ten temat, to się pan dowiesz, dlaczego. I dlatego kar nie będzie. W Castoramie wiaduktu nie kupisz
2019-09-24 06:59:04
coś tu śmierdzi
dobry przykład jak robić żeby budowa trwała dłużej o jeden rok a może dwa lata niż planowano!
2019-09-23 23:01:52
Inwestycja wstydu
To jest inwestycja wstydu i dla wykonawcy porażka. W nagrodę dostał kontynuację budowy dalszego odcinka. Co tym razem wymyślą -?
2019-09-23 22:54:50
@skandal
Z przykrością trzeba stwierdzić ale tu jak zwykle inwestor dal d..y czyli UM. Tam stary most miał dalej być, tylko na szczęście wykonawca wykazal jaki jest jego faktyczny stan techniczny.
2019-09-23 22:25:12
skandal
Wiadukt się wyłania i jakoś się nie może wyłonić! Ile jeszcze będzie trwała ta inwestycja? Czy wykonawca tych robót ma narzucone jakieś terminy? Co z karami za niedotrzymywanie terminów! ile jeszcze będziemy patrzeć na te ofermy budowlane?
2019-09-23 14:01:03
Gość
No pięknie, to teraz Szafera rozkopać i się zacznie cyrk na pogodnie na całego. Co za banda niedorozwiniętych małp planuje inwestycje w magistracie?
2019-09-23 12:18:57