sobota, 17 sierpnia 2019.
Strona główna > eKurier > Zbiorowe polowanie na ZŁO

Zbiorowe polowanie na ZŁO

Zbiorowe polowanie na ZŁO
Data publikacji: 2019-07-17 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-09 17:47
Wywietleń: 2017 402985

„Skala tej patologii nieustannie rośnie. Podobnie jak poczucie bezkarności i bezczelność wandali. Skoro same służby nie są w stanie zatrzymać kolejnych dewastacji, weźmy sprawy w swoje ręce i spróbujmy zatrzymać ZŁO poprzez niestandardowe działania. Tym bardziej że - jak widać - standardowe zawiodły" - przekonuje radny Przemysław Słowik i zachęca szczecinian do polowania na ZŁO i jemu podobnych, czyli niszczących przestrzeń publiczną Szczecina patologicznych pseudografficiarzy.

Wczoraj (16 lipca) radny Przemysław Słowik (Koalicja Obywatelska) uruchomił stronę internetową: www.zatrzymajwandalizm.pl.

Dzięki niej chce doprowadzić do zidentyfikowania i zatrzymania jednego z najbardziej bezmyślnych i zuchwałych wandali, który niszczy elewacje budynków Starego Miasta, Śródmieścia, centrum oraz Niebuszewa, naznaczając je szpetnymi bohomazami, układającymi się w słowo ZŁO. Radny zachęca do swoistego „ujęcia obywatelskiego" sprawcy - który już wyrządził szkody materialne szacowane w milionach złotych - przy pomocy i udziale wszystkich szczecińskich internautów.

- Internet to potężna broń. My - jako

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 17-07-2019

 

Autor: Arleta Nalewajko 
Fot. Mirosław Winconek
Zbiorowe polowanie na ZŁO Zbiorowe polowanie na ZŁO Zbiorowe polowanie na ZŁO Zbiorowe polowanie na ZŁO Zbiorowe polowanie na ZŁO Zbiorowe polowanie na ZŁO Zbiorowe polowanie na ZŁO Zbiorowe polowanie na ZŁO Zbiorowe polowanie na ZŁO

Komentarze

Pyt. do... Gosi
A nowo PO-wstala... nazwa miasta Stsetsin ? I co po-wiesz na temat Walk Krzyzakow...??
2019-07-17 23:09:23
Gosia
Mnie "zło" nie przeszkadza, za to krzyże celtyckie - znak sypremacji białej rasy, owszem. Szkoda ze nimi nikt tak nie wlaczy :(
2019-07-17 14:44:16
A Kto odczuwa teraz... ZLO ?
W wiekszosci sytuacji tylko Ci co po-chodza i po-pieraja dalej PO ze sa juz regularnie POKO-nywani - gdyz po dniu 25.10.2015 roku... Wiele PO-tra-ci-li !!
2019-07-17 12:18:06
A co ten PO-owiec
Ma na mysli i namawia zwyklych Ludzi do niestandardowego dzialania... to niech najpierw Sam PO-kaze... o co Mu chodzi ?? Od pilnowania ladu i porzadku jest Policja i w pewnym stopniu Straz Miejska !! To musi byc wykonywane Noca i przy uzyciu drabiny lub dlugiego kija - a "moze to Ten lub Ci" co juz chyba ze 2 x po-malowali Siedzibe PiS-u ?? I dlaczego na 2-gim zdjeciu jest Duzy Plus + w kwadratowym O i na 3-cim zdjeciu rok 2018-ty ??
2019-07-17 11:58:47
Zygazk MC.
Takiego napisu nie maluje się w 2. sekundy ! Gdyby miasto było patrolowane to sprawca byłby złapany na gorącym uczynku. Tak samo jak i wielu innych : ciężarówki "mieszkające" od lat na chodniku naprzeciw prokuratury na Pogodnie, poniemieckie "szpachlówki" BMW ryczące urwanymi tłumikami przez wiele godzi na tych samych ulicach, pijaczkowie "prawdziwi właściciele miasta" wypłaszając mieszkańców i ich dzieci z wielu skwerów i ławeczek. To wszystko świadczy o jednym; Na naszych ulicach nie ma patroli i nie jesteśmy należycie chronieni.
2019-07-17 11:58:13
monitoring
I tak pod kamerami Policji
2019-07-17 10:15:00
Niestety
Miasto ma monitoring, a policja dostęp do portali społecznościowych, gdzie te przygłupy się chwalą swoją twórczością. Do roboty!
2019-07-17 09:58:06
Alicja
Przecież to już trwa wiele lat. Dlaczego ci którzy mają pilnować miasta ślepiąc w monitoring tego nie czynią, tylko pewnie śpią. Przecież miasto ma monitoring, to dlaczego do tej pory tego nie wykorzystały odpowiednie służby? Jak poszło o schludne ubranko na pomniku to jakość w jeden dzień potrafili zająć się sprawą (o ile to można nazwać sprawą).
2019-07-17 09:35:01
zuo
Przecież wiadomo, że tego wandal można złapać wyłącznie na gorącym uczynku, po zapisie z monitoringu lub po donosie. Przecież sam się nie zgłosi.
2019-07-17 09:18:57
szczecinianka
Skuteczna metoda to wysoka nagroda pienienza za wskazanie sprawcy.
2019-07-17 08:54:06
gg
Na czole mu to wydziarac nawet na koszt podatnikow a w ramach kary 10 lat sprzatania smieci,kiepow,mycia tramwajow,przystankow itd.pomoc bezdomnym itd. to lepsze niz wakacje w pierdlu na koszt podatnika, niestety takich dzbanow jest wiecej -glownie kibolstwo i narodowi socjalisci -wystarczy przejsc sie w srodmiesciu np pocztowa, i do tego pelno wlepek.
2019-07-17 08:49:38
@dobra inicjatywa
I tak jest. O czym wspomina autorka w swym artykule.
2019-07-17 08:42:24
Dobra inicjatywa
Powinno być tu pełne poparcie wszystkich opcji politycznych ponad podziałami.
2019-07-17 08:38:54