środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Na Luzie > Ewa Kopacz laureatką plebiscytu „Srebrne Usta” za wypowiedź o dinozaurach

Ewa Kopacz laureatką plebiscytu „Srebrne Usta” za wypowiedź o dinozaurach

Ewa Kopacz laureatką plebiscytu „Srebrne Usta” za wypowiedź o dinozaurach
Data publikacji: 2019-04-24 21:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-28 07:21
Wywietleń: 992 387477

Była premier Ewa Kopacz została tegoroczną laureatką plebiscytu radiowej Trójki "Srebrne usta" na najbardziej zaskakujące i zabawne wypowiedzi polityków. W środę w Warszawie nagrodzono jej wypowiedź o rzucaniu "przez miesiąc, dwa miesiące" kamieniami w dinozaury.

"Srebrne Usta" to plebiscyt już po raz 23 prowadzony przez Program 3 Polskiego Radia, którego uczestnicy wybierają najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej z 2018 i początku 2019 r. Tym razem Trójka sięgnęła po monologi i stwierdzenia nie tylko z roku minionego, ale również bieżącego – stąd "Plus" w nazwie tegorocznego plebiscytu - "Srebrne usta 2018 Plus".

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, główną nagrodą uhonorowana została była premier Ewa Kopacz. Wiceszefowa PO pod koniec stycznia była gościem Agnieszki Burzyńskiej w programie "Fakt Opinie" (fakt24.pl). Była prezes rady ministrów wypowiedziała się na temat wyników sondażowych PO, które nie umacniają się pomimo kłopotów PiS-u związanych z tzw. taśmami Kaczyńskiego.

"Przypomnę trochę strasznie dawne czasy. To wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli żadnych strzelb, nie mieli żadnej broni nowoczesnej, która pozwoliłaby je zabić. Wie pani co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura. Wiadomo, że od jednego rzucenia tym kamieniem na pewno nie padł. Ale jeśli przez miesiąc, dwa miesiące rzucali tymi kamieniami, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać. Więc presja ma sens" - powiedziała Kopacz.

Drugie miejsce w głosowaniu słuchaczy Trójki zajęła Joanna Scheuring-Wielgus z Teraz!, a trzecie szef tej partii Ryszard Petru.

Posłanka Nowoczesnej (obecnie w partii Teraz!), 15 kwietnia 2018 r. w programie Polsat News powiedziała: "I proszę mi nie wciskać tutaj dziecka z kąpielą do brzucha i proszę mi nie wmawiać, że ja coś powiedziałam".

Z kolei Ryszard Petru w wypowiedzi dla dziennikarzy w grudniu 2018 r. wytłumaczył swoje spóźnienie takimi słowami: "Przepraszam bardzo, że państwo czekali, ale z 15 minut zajęło mi, zanim znalazłem wolne miejsce na parkingu w galerii (handlowej). I taka sytuacja będzie się niestety powtarzała. Te tłumy w sklepach, które są przed świętami pokazują, że Polacy potrzebują mieć taką możliwość, aby robić zakupy w niedzielę. W związku z tym wydaje mi się, że optymalnym byłoby, gdyby hasłem całej zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach była likwidacja handlu w niedziele".

Poza laureatami o tytuł "Srebrnoustych 2018 Plus" rywalizowało jeszcze siedmiu kandydatów: Robert Biedroń, Tadeusz Cymański, Grzegorz Długi, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Władysław Kosiniak-Kamysz, Paweł Kukiz, Marek Kuchciński. Na wybrane wystąpienie można było głosować od 21 marca do 14 kwietnia br. Wypowiedzi wszystkich polityków można posłuchać na stronie: srebrneusta.polskieradio.pl.

Srebrne Usta to plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Został zainicjowany w 1992 r. przez dziennikarkę Trójki – Beatę Michniewicz. Myślą przewodnią plebiscytu jest przysłowie: "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem". W poprzednich edycjach zdobywcami "Srebrnych Ust" byli między innymi: Władysław Bartoszewski, Zyta Gilowska, Grzegorz Kołodko, Bronisław Komorowski, Janusz Korwin-Mikke, Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller, Waldemar Pawlak, Ryszard Petru, Jan Maria Rokita, Nelli Rokita, Marek Sawicki, Marek Suski, Donald Tusk i Lech Wałęsa.

W ubiegłym roku słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się wypowiedź byłego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o San Escobar. Wygłosił ją podczas briefingu prasowego na temat spotkań z przedstawicielami państw ONZ w Nowym Jorku z 10 stycznia 2017 roku. Brzmiała ona: "Mamy okazję prawie do dwudziestu spotkań odbyć z różnymi ministrami. Z niektórymi, jak np. na Karaibach, po raz pierwszy chyba w historii naszej dyplomacji, np. z takimi krajami jak San Escobar albo Belize, a każdy z tych krajów to jest dodatkowy głos w Radzie, w Zgromadzeniu Ogólnym, tutaj w ONZ".

(PAP)

Fot. PAP/Marcin Obara

Na zdjęciu od lewej: Laureat III miejsca, lider Teraz! Ryszard Petru, laureatka I miejsca, wiceprzewodnicząca PO Ewa Kopacz i laureatka II miejsca, posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus podczas gali wręczenia nagród w plebiscycie Programu III Polskiego Radia "Srebrne Usta 2018 Plus".

Komentarze

Jak placili PO 50 zl...
Przed Lokalami Wyborczymi... to co dopiero Swoim PrO-pagandzistom... !!!
2019-04-28 01:03:00
Natomiast
Natomiast w 2015 roku Ewa Kopacz na wyjazdowym posiedzeniu klubu Platformy Obywatelskiej w Jachrance przyznała, że partia zatrudniła osoby, którym będzie płacić za krytykę Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzeja Dudy w sieci. Zatrudniono 50 osób, ale docelowo miano tę liczbę zwiększyć do 100.
2019-04-27 21:45:26
cdn
Trzy zalosne postacie,ktore powinny jak najszypciej zniknac z zycia publicznego dla dobra Polski.
2019-04-25 20:47:37
d e f
Bo Dinozaury i Goryle przed po-wstaniem Religi, nie byli na tyle gramotni - i tylko "po-stekujac i mruczac"... nie zawsze dobrze sie po-rozumieli ?? Za to dzisiaj PO-kazuja juz co PO-trafia... majac "PO-zaliczane" Akademie 1-szo Majowe i Pazdziernikowe !!!
2019-04-25 11:42:02
abc
akurat Ewka miała dużo racji bo nawet w biblii o tym pisano że był czlowiek i inne zwierzęta potem, no ale ci ktorzy obrażają przeciez nie czytaja książki w którą podobno wierza haha ,jak oceniac ludzi ktorzy wierza w religie powstała 2tys lat temu a swiat istnieje miliony lat ,samozaoranie kreacjonizm vs darwin
2019-04-25 08:17:36
Cos tu nie gra ?
Przeciez Oni... po-winni miec Mocno Czerwone Usta...!!!
2019-04-25 00:14:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie