czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Na Luzie > Znaczek z okazji dwóch ważnych rocznic

Znaczek z okazji dwóch ważnych rocznic

Znaczek z okazji dwóch ważnych rocznic
Data publikacji: 2018-11-05 23:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:21
Wywietleń: 1630 359615

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 70. rocznicy proklamowania niepodległości Izraela w poniedziałek (5 listopada) do obiegu w obu krajach trafił okolicznościowy znaczek.

Znaczek pocztowy „Polska – Izrael. Niepodległość. Pamięć. Dziedzictwo” ma upamiętnić dwie przypadające w tym roku rocznice, jak również wspólną wielowiekową historię obu narodów. Ideę tę przedstawiają stykające się ze sobą flagi obu państw, ujęte w delikatną formę motyla, który symbolizuje wartości niepodległości i wolności tak cenne dla narodu polskiego i żydowskiego.

– To niezwykle istotne, że w tym samym roku Polska i Izrael obchodzą tak ważne dla obu narodów rocznice. Świętowanie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja, by przypomnieć sobie o bohaterach, którym tę wolność zawdzięczamy – mówi Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Znaczek „Polska – Izrael. Niepodległość. Pamięć. Wspólne Dziedzictwo”, który graficznie opracował Ronen Goldberg został w poniedziałek zaprezentowany w Łazienkach Królewskich. Autorką polskiej wersji emisji jest Marzanna Dąbrowska.

Jest to trzecia wspólna emisja z Pocztą Izraela, wcześniej w 1993 roku wyemitowano znaczek „Powstanie w getcie warszawskim”, zaś w 2009 r. do obiegu wszedł „Polska – Izrael. Berek Joselewicz” (2009 r.).

Najnowsza emisja posiada rzadką w polskiej filatelistyce formę wydawniczą arkusika 10-znaczkowego z pięcioma przywieszkami. Na przywieszkach został umieszczony napis: „Izrael – 70 lat niepodległości” w języku hebrajskim, polskim i angielskim, zaś poniżej: „100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę” w języku hebrajskim, polskim i angielskim. Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w nakładzie 180 tys. sztuk.

(k)

Graf. Poczta Polska

Znaczek z okazji dwóch ważnych rocznic Znaczek z okazji dwóch ważnych rocznic Znaczek z okazji dwóch ważnych rocznic

Komentarze

A ilu...
Icḱow i Moskow... z pozmienianymi Imionami i Nazwiskami "okupuje" jeszcze Najwazniejsze Stanowiska w Polsce...?? Czy Ktos moze i to dodatkowo jeszcze powymieniac...
2018-11-08 02:05:46
@ktoś oszalał
- "bracia" przeginają pałę, ale po ostatniej rocznicy wyzwolenia "polskiego obozu" zdobyli sobie do tego prawo. Jeszcze tylko ustawa w USA i "poszły konie po betonie".
2018-11-07 06:43:31
@ktoś oszalał
Pełna zgoda - tego typu działania uważam za obraźliwe dla Polski i Polaków.
2018-11-07 02:11:24
To po 1968-ym...
Znow powrocili... by po-nownie Rzadzic i "wydoic" Polske !!
2018-11-07 00:50:15
ktoś oszalał
Ja obchodzę wyłącznie 100 lecie odzyskania niepodległości przez moje państwo, moją Polskę. Z sublokatorem, który się temu przeciwstawiał, podobnie jak ze snajperami strzelającymi do cywilów pragnących powrócić na swoje ziemie nie mam żadnego dziedzictwa.
2018-11-06 22:43:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie