niedziela, 15 lipca 2018.
Strona główna > Serwis > Lato z Kurierem 2017 > Skoki, akrobacje, emocje. Wygraj!

Skoki, akrobacje, emocje. Wygraj!

Skoki, akrobacje, emocje. Wygraj!
Data publikacji: 2017-08-09 11:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Wywietleń: 1036 287711

Pierwsza edycja Water Show Szczecin w roku 2016 sprawiła, że Szczecin stał się polską stolicą high divingu i flyboardingu. Szczecin jest również pierwszym miastem w naszym kraju, które odważyło się na organizację tak spektakularnego wydarzenia. W tym roku, 12 sierpnia, widowisko powraca na Wały Chrobrego z jeszcze bogatszym programem.

W pierwszej edycji sensację wzbudziła 12-metrowa konstrukcja wieży ustawiona na moście Trasy Zamkowej, z której odbywały się akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów!

– Pomysł takiej imprezy idealnie wpisał się w filozofię promocji miasta. Miasto wraca nad wodę: zlot żaglowców, rewitalizacja bulwarów, budowa przystani, Łasztownia etc. Mamy nadzieję, że nasza impreza będzie się rozwijać i na dobre wpisze się w kalendarz imprez naszego miasta – mówi Krzysztof Mastylak z agencji Studio 4U, współorganizator wydarzenia.

High diving to akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów w wykonaniu mężczyzn i 20 metrów w wykonaniu kobiet. To bez wątpienia ekstremalny sport, wymagający odwagi i wyjątkowej sprawności fizycznej. Jest nową dyscypliną sportu i na przestrzeni kilku lat zdobył sobie niesamowitą popularność. Jest wielka szansa, że high diving stanie się dyscypliną olimpijską już na igrzyskach w Tokio w roku 2020.

Organizatorzy zapewniają, że w tym roku, podobnie jak w poprzednim, zawita do nas światowa czołówka skoczków. Co jeszcze nas czeka w najbliższą sobotę? M.in. flyboard, który wzbudził ogromny zachwyt widzów w roku ubiegłym. Tegoroczne pokazy zostaną wzbogacone o nocne show i pokazy synchroniczne. Tutaj także pojawią się znaczący zawodnicy tej dyscypliny sportu z kraju i zagranicy. Nową atrakcją będą akrobatyczne skoki na poduszkę BLOB w wykonaniu zawodowców i amatorów. Tutaj głównym elementem umożliwiającym fantastyczną zabawę jest nadmuchana poduszka o długości 10 m. Na jednym jej końcu znajduje się uczestnik, który czeka na moment, aż po przeciwległej stronie ktoś inny skoczy na powierzchnię poduszki.

Dla naszych Czytelników mamy 3 zaproszenia na lot na flyboardzie. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.watershow. Na SMS-y czekamy do 11.08 do godz. 11.59. A w piątek 11 sierpnia o godz. 12 uczestnicy konkursu otrzymają SMS-a z pytaniem konkursowym. Zaproszenie otrzymają trzy osoby, które najszybciej – i prawidłowo – odpowiedzą na pytanie. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

(z)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy