środa, 23 października 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > EkoAktywni > Wielkie bieganie w niedzielę

Wielkie bieganie w niedzielę

Wielkie bieganie w niedzielę
Data publikacji: 2018-06-01 14:47
Wywietleń: 1390 330962

W niedzielę 3 czerwca wystartuje 4. Sanprobi Maraton Szczeciński z Polic do Szczecina. W tym roku udział w nim weźmie około 550 biegaczy, którzy zmierzą się nie tylko z dystansem 42 km i 195 m, ale również z niełatwą trasą i prawdopodobnie ciężkimi warunkami pogodowymi.

Fala upałów raczej utrzyma się do niedzieli, dlatego szczególna prośba do kibiców o pomoc na trasie. Pomóżcie maratończykom w trudach biegu, uruchomcie węże ogrodowe, zraszacze na swoich posesjach wzdłuż trasy, a na pewno spotka się to z entuzjazmem i wdzięcznością uczestników. Tych, którzy nie mają możliwości takiej pomocy, zapraszamy po prostu do kibicowania na trasie, zwłaszcza na ciężkich jej fragmentach (ostre podbiegi na ulicach Rugiańskiej i Unii Lubelskiej). Trasa oraz pozostałe szczegóły na stronie: www.maratonszczeciński.pl


O szczególną wyrozumiałość prosimy rowerzystów na trasie z Polic przez Trzeszczyn i Pilchowo do Szczecina oraz na ulicy Przyjaciół Żołnierza. W tych miejscach trasa maratonu wytyczona została po ścieżkach rowerowych, stąd ogromny apel o ostrożność w korzystaniu z nich w godzinach 8–14.

Na weekend maratoński składają się również imprezy towarzyszące. W sobotę w Netto Arenie, oprócz odbioru pakietów startowych (hol główny w godz. 10–12), odbędzie się bieg rodzinny oraz nordic walking FUN RUN na 5 km (godz. 16).

W niedzielę natomiast w czasie, kiedy maratończycy będą już na trasie, odbędą się III Międzynarodowe Wyścigi Wózków w chodzie Buggygym (godz. 12) oraz bieg dla najmłodszych na dystansie 195 metrów KIDS FUN RUN (godz. 13). Pod Netto Areną zaprezentują także swój sprzęt wojskowy żołnierze 12. Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie.

darian

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie