poniedziałek, 11 listopada 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2017 > W odsłonach: zabawa, kwiaty i pejzaż

W odsłonach: zabawa, kwiaty i pejzaż

W odsłonach: zabawa, kwiaty i pejzaż
Data publikacji: 2017-11-22 19:06
Wywietleń: 1752 302226

Jeden dzień, dwa kwiatowe kobierce, a każdy z nich w odległości… 70 kilometrów?! Tak tylko w „Krokusowej rewolucji" - jednej z największych społecznych akcji dla zielonego Szczecina, której pozytywną moc na swój grunt przenoszą również najbardziej aktywne lokalne samorządy w Zachodniopomorskiem. Jak Dobra koło Nowogardu, właśnie.

Pierwszy punkt na mapie „Krokusowej rewolucji" wypadł na zieleńcu przy ul. Piasecznej w Szczecinie. To teren Szkoły Podstawowej nr 28, po raz wtóry obdarowanej kwiatowymi cebulami przez szczeciński magistrat. Tym razem „bukiet" z 750 krokusów posadzili uczniowie klasy V a - najlepszej pod względem wyników nauczania, a pod opieką Joanny Grzyb, nauczycielki przyrody i animatorki szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody.

- Chętnie bierzemy udział w różnych prospołecznych projektach. Tym bardziej w „Krokusowej rewolucji", której moc poznaliśmy już tej wiosny, gdy rozkwitły posadzone przez nas krokusy: było kolorowo i pięknie - mówiły Marysia, Wiktoria i Malwina, uczennice wspólnie sadzące kwiatowe cebule. - Wszystkim polecamy udział w takiej akcji: więcej w niej zabawy niż pracy, a ma się potem sporo satysfakcji. Poza tym przyszkolne trawniki rozkwitają kolorami, więc jest czym cieszyć oczy po miesiącach ponurej jesieni i zimy. Naprawdę, warto!

Co wiedzą doskonale choćby w Dobrej (gm. Nowogard), gdzie „Krokusowa rewolucja" zawitała po raz wtóry na zaproszenie miejscowego samorządu, a konkretnie burmistrza Piotra Hebdy. Ponieważ sami sfinansowali zakup 1 tysiąca kwiatowych cebul, to kolejny był dla nich… prezentem od naszego „Kuriera Szczecińskiego" oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- W gotowości sadzenia byli zarówno mieszkańcy, jak również samorządowcy, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniowie miejscowej szkoły podstawowej. Tym razem mieliśmy więc odsłonę „Krokusowej rewolucji", faktycznie łączącej pokolenia - komentował Sylwiusz Mołodecki z ‚„Zielonych Ogrodów", animator przedsięwzięcia. - W najlepszym stylu i wydaniu, bo dla dobra wspólnego. Takie społeczne działanie może innym służyć za wzór!

Polecenia warty był również wyjątkowo przyjazny klimat tegoż przedsięwzięcia. Humory wolontariuszom dopisywały, więc sadzenie krokusów - w pięknych okolicznościach przyrody - na skarpie opodal malowniczych zamkowych ruin miało świetne tempo. A po czasie spędzonym pożytecznie, przyszedł czas na to, co przyjemne. Czyli na wspólne ognisko z pieczeniem tego, co kto lubi.

- Na pewno spotkamy się za rok, podczas kolejnej edycji „Krokusowej rewolucji". To nasza wspólna praca i duma - zapewniał burmistrz Piotr Hebda.

- Dopiero w takich miejscach, jak Dobra koło Nowogardu, czuje się wielką siłę lokalnych społeczności - dodawał S. Mołodecki.

* * *

Uwaga: kto jeszcze chciałby się włączyć w nurt tej wielkiej społecznej akcji, ma czas tylko do końca listopada, aby zgłosić swój akces „Kurierowi". Czekamy na sygnały od szczecińskich społeczników: osób indywidualnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, rad osiedlowych, placówek oświatowych i wychowawczych oraz firm. Na łamach „Kuriera" będziemy przedstawiali bohaterów tegorocznej wielkiej społecznej akcji, odwiedzali miejsca, w których zamierzają lub już posadzili kwiatowe dywany. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl. ©℗

(isz)

Fot. Sylwiusz Mołodecki

W odsłonach: zabawa, kwiaty i pejzaż W odsłonach: zabawa, kwiaty i pejzaż W odsłonach: zabawa, kwiaty i pejzaż W odsłonach: zabawa, kwiaty i pejzaż W odsłonach: zabawa, kwiaty i pejzaż W odsłonach: zabawa, kwiaty i pejzaż W odsłonach: zabawa, kwiaty i pejzaż W odsłonach: zabawa, kwiaty i pejzaż W odsłonach: zabawa, kwiaty i pejzaż W odsłonach: zabawa, kwiaty i pejzaż

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Henryk Józwa

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie