środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Kraj > Niepełnosprawni apelują: Zawiesić protest w Sejmie

Niepełnosprawni apelują: Zawiesić protest w Sejmie

Niepełnosprawni apelują: Zawiesić protest w Sejmie
Data publikacji: 2018-05-24 07:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-25 11:50
Wywietleń: 2154 329149

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Podkarpacie" zaapelowało do niepełnosprawnych o zawieszenie protestu w Sejmie. List w tej sprawie skierowany został do uczestniczących w proteście niepełnosprawnych Adriana Glinki i Jakuba Hartwicha.

Autorzy listu podkreślili zasługi uczestników protestu dla całego środowiska niepełnosprawnych. Z zadowoleniem wskazali na zamiany legislacyjne, jakie w wyniku strajku zostały wprowadzone przez rząd. Jednocześnie zwrócili się z prośbą do Adriana Glinki i Jakuba Hartwicha "o rozważenie przeorientowania (...) protestu i postulatów tak, by zrezygnować z konfliktogennego (jak się okazuje) żądania 500 zł dodatku, na rzecz osiągnięcia rozwiązań cennych dla ogółu osób niepełnosprawnych".

Wśród propozycji, które należałoby przedstawić rządowi, wymienili m.in: ułatwienia w uzyskaniu pracy osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności, poprawę sytuacji osób całkowicie niesamodzielnych z najcięższymi schorzeniami oraz ich opiekunów poprzez dwukrotne podniesienie świadczenia pielęgnacyjnego (obecnie wynosi 1477 zł). Wskazali również na konieczność wprowadzenia w trybie pilnym zmian legislacyjnych, które doprowadziłoby do zrównania korzyści finansowych, jakie z tytułu zatrudniania osób niepełnosprawnych osiągają pracodawcy.

W ocenie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Podkarpacie" strajk w Sejmie został upolityczniony.

- To wszystko, to brudne gierki kosztem was i wszystkich osób niepełnosprawnych. Dlatego rozważcie prosimy (…) zawieszenie protestu na czas szczytu, a może i dłużej. Zobaczycie, jak wielu polityków i celebrytów straci empatię do pchania wózków, by za chwilę przyłączyć się do "czarnych protestów" przeciwko takim jak wy - tylko jeszcze nienarodzonym - czytamy w piśmie.

(pap)

Na zdjęciu: Kolejny dzień protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie   
Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Komentarze

PO-mylony
W 2007 roku też rządzili kaczorki! Zapomniałeś? No to jak z tą Nową Erą od 2015 roku przychlaście? :-)
2018-05-25 09:52:04
A co jest tego PO-wodem...?
Ze nagle, od dnia 25.10.2015 roku jest w Polsce az TYLU... Nie - Pelno - Sprawnych ? Znaczy sie - to kiedy sie oni PO-rodzili... ??
2018-05-24 23:32:09
daremny apel
Straganiary mają gdzieś swoje chore dzieci. Wybrały politykierstwo i awanturnictwo. Szkodzą całemu środowisku niepełnosprawnych.
2018-05-24 20:34:27
@czyt
To obecna władza pieje o tym, jak dużo jest pieniędzy w budżecie, to oni jak szli do koryta, obiecywali, że dadzą niepełnosprawnym. A teraz wolą wydawać na premie dla siebie, rad nadzorczych, zarządów, armii urzędników, na nowe limuzyny, na szemraną fundację kolesi szkalującą Polskę, kiełbasę wyborczą dla - jak to nazywają - "publiczki". Gospodarka się kręci, niech przestaną w końcu kraść z budżetu, tylko dadzą po 500 zł tym najbardziej potrzebującym. Niech w końcu udowodnią, że nie są dojną zmianą.
2018-05-24 11:38:50
czyt
Ile chcecie - bo żadne pieniądze nie wynagrodzą Wam / tu brzydkie słowo / kalectwa ? Rząd dal ile może , ale tu uprawia się politykę pod płaszczykiem ochrony niepelnosprawnych . Nawet ślepy i głuchy to widzą i słysza . Za poprzedniego rządu siedzieli cicho - takie mieli dodatki , renty i zywej gotówki ile zapragniesz !Taki sposób walki jest zwykłym polityczną rozróbą opozycji .
2018-05-24 10:31:33
trohan
Łamistrajki przekabaceni przez PiS. Pewnie Rafalska i jej prz*upasy-pasożyty z ministerstwa naobiecywali niepełnosprawnym z Podkarpacia "gruszki na wierzbie". Tylko ci "źli" w Sejmie przeszkadzają.
2018-05-24 09:37:35
Oręż PiS-u
"Podkarpacie" i wszystko jasne. Od razu wiadomo, kto jest wykorzystywany do gierki. Jeśli sam nie walczą o niepełnosprawnych, niech nie przeszkadzają tym, którzy walczą za nich.
2018-05-24 07:42:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy