środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Kultura > Jestem, więc mogę. Spotkanie dla młodzieży

Jestem, więc mogę. Spotkanie dla młodzieży

Jestem, więc mogę. Spotkanie dla młodzieży
Data publikacji: 2019-03-15 08:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-17 17:57
Wywietleń: 550 379999

Jesteś, więc możesz - to otwarte wydarzenie, adresowane głównie do młodzieży, które odbędzie się w piątek (15 marca) w godz. 17-20 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przy al. Wojska Polskiego 90. W spotkaniu wezmą udział znani eksperci.

Prelegentami będą młodzi ludzie, którzy realizują własne cele i odnoszą sukcesy. Jednym z nich jest Dawid Hamera, założyciel Szczecin 2.0 i rzecznik kampanii wyborczej prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. Jego wystąpienie nosi tytuł "Nadążyć za sobą". Jak znaleźć pasję i na niej zarobić? - poradzi Michał Michalski, autor książki "Jak zmienić nawyki i wzmocnić silną wolę". Aleksandra Słabczyńska, studentka medycyny i projektantka ubrań, powie  jak w nowoczesnym świecie pozostać wiernym sobie? "Poznaj siebie, a poznasz świat" to wystąpienie Natalii Nafalskiej, wielokrotnej laureatki konkursów recytatorskich. Mikołaj Chaława, założyciel szkoły językowej, poradzi, jak osiągnąć niezależność finansową w młodym wieku.

Organizatorkami wydarzenia są trzy uczennice klasy maturalnej XIII LO w Szczecinie: Anna Jankowicz, Dominika Łykowska i Klaudia Pierzyńska. Przez kilka tygodni organizowały one spotkania motywacyjne w szczecińskich szkołach dla młodzieży w ramach projektu społecznego „Jestem, więc mogę". Pomaga on kształtować w młodych ludziach wiarę we własne możliwości. Maturzystki przekazywały, jak motywować się do działania, by realizować własne cele w rozwoju intelektualnym i społecznym. Radziły, na co zwracać uwagę, podejmując decyzje na temat swej przyszłości i co zrobić, żeby nie zrażać się porażką. Wydarzenie w Inkubatorze będzie podsumowaniem serii spotkań i kulminacją ich działań.

Projekt „Jestem, więc mogę” został zgłoszony do  Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Został objęty mecenatem miasta Szczecin, patronatem przez: Szczeciński Inkubator Kultury, Stowarzyszenie MediaDizajn, SKI Park Szczecin, a opieką medialną „Kurier Szczeciński”.©℗

(el)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie