wtorek, 22 października 2019.
Strona główna > Kultura > Turniej pachnący różami

Turniej pachnący różami [FILM]

Turniej pachnący różami
Data publikacji: 2019-06-26 15:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-27 02:05
Wywietleń: 788 399170

Już w sobotę odbędzie się czarodziejski i pachnący różami spektakl - 21. Wielki Turniej Tenorów.  Jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń rozpocznie się o godzinie 20.30 w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec. Szykuje się niesamowita uczta zarówno dla uszu, jak i oczu.

Pierwszy wystąpi Matthew Peña z USA z Je crois entendre encore - romansem Nadira z I aktu opery "Poławiacze pereł" Georges'a Bizeta. Potem kolejno: Łukasz Załęski z Polski; Mark Serdiuk z Ukrainy; Sławomir Naborczyk z Polski; José Alberto Teixeira e Sousa z Portugalii; Mihail Mihaylov z Bułgarii; Emil Pavlov z Bułgarii; Giorgi Davitadze z Gruzji.

- 21 edycja jest szczególna, przygotowujemy się do niej z niezwykłym rozmachem. W tym roku postanowiliśmy pójść śladem dużych wydarzeń artystycznych i postawimy za orkiestrą dużą ścianę LED-ową. Dzięki temu wszyscy widzowie będą widzieć najmniejsze szczegóły oraz twarze naszych artystów - zapowiedział Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku.

 Program tegorocznej edycji turnieju został dopasowany do Roku Moniuszkowskiego. Widzowie usłyszą m.in. uwerturę fantastyczną "Bajkę" oraz najlepszą i najsłynniejszą arię ze Strasznego Dworu.

- Z roku na rok do Wielkiego Turnieju Tenorów zgłasza się coraz więcej kandydatów. W tym roku było ich ponad dwudziestu. Wybraliśmy najlepszą ósemkę - mówił Vladimir Kiradjiev, dyrygent Orkiestry Opery na Zamku.

Niezmiennie od dwudziestu jeden lat w pierwszej części koncertu artyści wykonują arie operowe. Natomiast w drugiej publiczność ma okazję posłuchać lżejszych fragmentów operetek i pieśni neapolitańskich. Koncert dopełni orkiestra Opery na Zamku.

Jak co roku, laureata turnieju wybierze publiczność. Wygra ten, który dostanie od niej najwięcej róż. Zwyczajem turnieju artysta zostanie pasowany na rycerza.

Wielki Turniej Tenorów organizowany jest przez Operę na Zamku w Szczecinie. Nagroda główna w wysokości 20 tysięcy złotych 21. edycji została ufundowana przez marszałka zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza z budżetu województwa.

Przygotowana została również nagroda specjalna ufundowana przez salon jubilerski Kleist. Laureat turnieju otrzyma stylizowaną różę ozdobioną bursztynami i logo Wielkiego Turnieju Tenorów. ©℗

(KaNa)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Film Karolina Nawrocka

 

 

Turniej pachnący różami Turniej pachnący różami Turniej pachnący różami

Komentarze

.
mam nadzieję, że podczas turnieju pójdzie im lepiej, niż na opublikowanym filmie...
2019-06-26 15:58:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie