Lekkoatletyka. Trzy złote medale

Data publikacji: 17 lutego 2019 r. 19:01
Ostatnia aktualizacja: 17 lutego 2019 r. 19:33

Pięć medali medale zdobyli zachodniopomorscy sportowcy podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Mistrzami kraju zostali Renata Pliś, Michał Rozmys i Piotr Lisek.

W konkursie tyczkarzy losy złotego medalu rozstrzygnęły się pomiędzy szczecinianinem Piotrem Liskiem i Pawłem Wojciechowski. Obu zawodników przed kilkoma dniami kibice oglądali podczas mityngu w Netto Arenie.

W Toruniu, podobnie, jak w Szczecinie wyżej skakał Lisek. Zawodnik OSOT Szczecin w pierwszej próbie zaliczył 5,83 i bez powodzenie atakował 5,91. Wojciechowski zakończył konkurs na 5,60.

Michał Rozmys (Barnim Goleniów), pod nieobecność Marcina Lewandowskiego, wygrał rywalizację 1500 m (3.34,41). W biegu na 3000 m bezkonkurencyjna była Renata Pliś (9.05,58) z Maratonu Świnoujście.

W rywalizacji pań w trójskoku wynikiem 12,65 na najniższy stopień podium wskoczyła Aleksandra Kwiecień (Hermes Gryfino). Kolega klubowy Kwiecień Paweł Pankratow z rekordem życiowym (8.22,46) finiszował na trzecim miejscu na 3000 m. Na tym dystansie pewnie triumfował Marcin Lewandowski. ©℗ (woj)