Poniedziałek, 20 maja 2024 r.

Piłka nożna. Odrodzenie Kozłowskiego w Elanie

Data publikacji: 15 września 2018 r. 21:36
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2018 r. 10:19

20-letni napastnik Pogoni Szczecin, Gracjan Jaroch wypożyczony do I-ligowej Bytovii rozegrał 82 minuty w zremisowanym 1:1 wyjazdowym spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz. Był to mecz na szczycie drugiej i trzeciej drużyny w tabeli, zespół Jarocha utrzymał pozycję wicelidera.

W meczach II ligi wystąpiło dwóch wypożyczonych piłkarzy Pogoni Szczecin. Obaj: Błażej Starzycki w Błękitnych Stargard i Mateusz Bochnak w Pogoni Siedlce wystąpili w roli dublerów. Zagrali po 20 minut w przegranych, wyjazdowych meczach swoich drużyn. Błękitni w obecności 16 tysięcy kibiców ulegli Widzewowi 2:4 (1:4), natomiast Pogoń przegrała w Toruniu z rewelacyjnie spisującym się beniaminkiem Elana 0:3 (0:1).

Jedną z bramek dla Elany zdobył 23-letni Kacper Kozłowski, który cztery lata temu trafił do Pogoni, świetnie się zapowiadał, rozegrał u trenera Wdowczyka trzy mecze w ekstraklasie w roli zmiennika, ale nękały go kontuzje, był kilka razy wypożyczany i ostatecznie szczeciński klub zrezygnował z niego.

Kozłowski odnalazł się dopiero w Elanie. Wiosną w rozgrywkach III ligi zdobył 11 goli, a obecnie po 9 meczach ma na koncie 5 goli, czyli w całym roku kalendarzowym trafił do bramki przeciwnika już 16 razy i zanosi się na to, że na tym się nie zatrzyma. (par)