Piłka nożna. Pogoń przegrała sparing z Wartą [GALERIA] (akt. 1)

Data publikacji: 21 marca 2024 r. 15:49
Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2024 r. 16:22
Piłka nożna. Pogoń przegrała sparing z Wartą

Zajmująca 6. miejsce w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie Pogoń Szczecin, występując bez reprezentantów Polski oraz innych krajów, przegrała w sparingu rozgrywanym na bocznym boisku przy ul. Twardowskiego z poznańską Wartą, zajmującą w tej samej lidze 14. lokatę.

Piłkarski sparing: POGOŃ Szczecin - WARTA Poznań 0:2 (0:1); 0:1 Márton Eppel (45), 0:2 Márton Eppel (84).

POGOŃ: Bartosz Klebaniuk - Kacper Gołębiewski (62 Dawid Fornalik), Danijel Lončar, Wojciech Lisowski (46 Leonárdo Koútris), Léo Borges - Marcel Wędrychowski (83 Kamil Jakubczyk), João Gamboa (46 Fredrik Ulvestad), Rafał Kurzawa, Kacper Smoliński (62 Antoni Klukowski), Olaf Korczakowski (62 Efthýmis Kouloúris) - Luka Zahovič

WARTA: Jędrzej Grobelny (46 Adrian Lis) - Filip Borowski, Dimítris Stavrópoulos, Dawid Szymonowicz, Bogdan Țîru, Konrad Matuszewski - Jakub Paszkowski, Mateusz Kupczak, Miguel Luís, Tomáš Přikryl - Adam Zreľák (32 Márton Eppel), a od 64. minuty grali także: Niilo Mäenpää, Dario Vizinger, Stefan Savić, Marcel Juszczak, Patryk Rychlik i Filip Tonder

Żółte kartki: Koútris, Fornalik.

Szkoda, że spotkanie odbyło się na bocznym boisku i nie wpuszczono na nie kibiców, którzy jeżdżą bardzo licznie za portowcami po całej Polsce. Czy nie można było zagrać na Karłowicza?

W pierwszej połowie Luís trafił w poprzeczkę, a gole Zahoviča i Zreľáka nie zostały uznane z powodu spalonych, zaś Smoliński nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Sytuacji podbramkowych więcej mieli goście. W ostatniej akcji przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Eppel strzałem głową pokonał Klebaniuka. Druga połowa - bardziej wyrównana, w której portowcy byli częściej przy piłce, a poznaniacy kontratakowali - rozpoczęła się od interwencji szczecińskiego golkipera po uderzeniu Eppela. Groźnie strzelali też: Wędrychowski, Ulvestad, Kurzawa i Klukowski. W 84. minucie jedna z nielicznych ofensywnych akcji Warty zakończyła się bramką Eppela, ponownie po strzale głową.

Portowcy wystąpili bez kadrowiczów. Kamil Grosicki zagrał wczoraj w reprezentacji z Estonią (mecz zakończył się po oddaniu gazety do druku), a kolejne spotkanie czeka go we wtorek. Linus Wahlqvist w kadrze Szwecji zagrał wczoraj towarzysko z Portugalią na wyjeździe, a w poniedziałek u siebie zmierzy się także bez stawki z Albanią. Towarzyskie mecze czekają też Wahana Biczachczjana; dziś na własnym terenie z Kosowem i we wtorek w Pradze z Czechami. 17-letni Adrian Przyborek, który właśnie podpisał nową umowę z Pogonią, wiążącą pomocnika z naszym klubem do końca czerwca 2027 r. (także pomocnik Pogoni Mateusz Kaczorek podpisał swój pierwszy profesjonalny kontakt, a 18-letni zawodnik związał się z klubem umową obowiązującą do końca czerwca 2026 r.), rozegrał 32 minuty w meczu eliminacji mistrzostw Europy U-17, wygranym przez Polskę z Bośnią i Hercegowiną 4:1. Kontynuując eliminacje Polska zagra w sobotę z Białorusią, a we wtorek z Czechami. W reprezentacji do lat 18 wczoraj towarzysko na Cyprze z gospodarzami grali Patryk Paryzek oraz Axel Holewiński, a rewanż odbędzie się w niedzielę. (mij)