Piłka nożna. Porażka młodzieżówki, grało dwóch portowców

Data publikacji: 15 listopada 2019 r. 19:18
Ostatnia aktualizacja: 15 listopada 2019 r. 19:18

Reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza przegrała 0:3 (0:1) z Bułgarią w rozgrywanym w ramach grupy 5 wyjazdowym spotkaniu 5. kolejki eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy.

W meczu zagrało dwóch piłkarzy Pogoni Szczecin. Marcin Listkowski wystąpił w podstawowym składzie, ale już po pierwszej połowie został zmieniony. Zastąpił go jego kolega klubowy Sebastian Kowalczyk, który jednak nie zdołał odmienić losów meczu, który dla reprezentacji Polski wyglądał bardzo źle.

Cały mecz rozegrał były piłkarz Pogoni Szczecin Sebastian Walukiewicz reprezentujący obecnie włoskie Cagliari, który w drugiej połowie miał nawet dwie dobre sytuacje do zdobycia gola. Zabrakło szczęścia i dobrego wykończenia po egzekwowaniu stałego fragmentu gry.

Polska po tym meczu spadła na drugie miejsce w tabeli za Rosją z takim samym dorobkiem punktowym. W młodzieżowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w 2021 roku na Węgrzech i w Słowenii, weźmie udział 16 zespołów.

Gospodarze są zwolnieni z eliminacji, a bezpośrednią kwalifikację uzyskają zwycięzcy każdej z dziewięciu grup eliminacyjnych oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca według dorobku z drużynami z pierwszych pięciu miejsc w tabeli. Pozostałe cztery zespoły zostaną wyłonione w barażach pomiędzy kolejnymi ośmioma reprezentacjami z drugich miejsc. (par)