sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Przetarg na stadion przesunięty na 17 grudnia

Piłka nożna. Przetarg na stadion przesunięty na 17 grudnia

Piłka nożna. Przetarg na stadion przesunięty na 17 grudnia
Data publikacji: 2018-11-15 17:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-15 23:32
Wywietleń: 810 361685

Przetarg na nowy stadion w Szczecinie i budowę Centrum Szkoleniowego został przesunięty na 17 grudnia. Do tego czasu można zgłaszać oferty. To drugi przetarg, pierwszy zakończył się niepowodzeniem. Ceny podyktowane przez oferentów były zdecydowanie wyższe od oczekiwanych.

Modyfikacji uległy niektóre parametry zadania, w tym także proceduralne. Wprowadzone korekty mają sprawić, że w dłuższej perspektywie obiekt będzie bardziej funkcjonalny i tańszy w eksploatacji. Nowe zapisy oznaczają wydłużenie procedury przetargowej.

Wspomniane modyfikacje to m.in. rezygnacja z budowy przeszklonego pawilonu w czwartej trybunie (planowane w tym miejscu klubowe muzeum i restauracja zostaną ulokowane na parterze), powrót do koncepcji budowy parkingu podziemnego, ale mniejszego niż pierwotnie zakładano, bo jednokondygnacyjnego na 65 aut.

Elewacja budynku przy wejściach bocznych oraz VIP-owskich będzie tradycyjna (tynkowana), a nie z droższych płyt elewacyjnych, przewidziano też dodatkowe 500 miejsc na nowej trybunie, klimatyzacja w najbardziej newralgicznych pomieszczeniach Centrum Zarządzania oraz hybrydowa murawa na boisku nr 3 i wykorzystanie tańszych materiałów potrzebnych do zagospodarowania terenu.

- Wszyscy wiemy, dlaczego przetarg musiał być ogłoszony ponownie. Gmina szukała oszczędności i zmian, dzięki którym oferenci będą mogli zaproponować niższe ceny. Poprzez współpracę udało nam się wypracować takie rozwiązania, by zachować funkcjonalności obiektu. Z tego jestem bardzo zadowolony – powiedział Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin.

Na wniosek firm zainteresowanych realizacją inwestycji zmieniono też niektóre zapisy w zakresie kar umownych dla wykonawcy, wydłużono terminy dostarczania dokumentów kontraktowych przez wykonawcę i skrócono czas na akceptację dokumentów przez zamawiającego.

- Oferty w pierwszym przetargu były wyższe o ponad 30% niż przewidywaliśmy. Jeszcze gorzej było w Łodzi, gdzie tamtejsze władze chcą dokończyć stadion ŁKS-u, ale najtańsza oferta była prawie o połowę wyższa niż ich budżet. To pokazuje jasno, że mamy do czynienia z rynkiem wykonawców, dlatego wychodzimy im naprzeciw, modyfikując wymagania formalne wobec firm zainteresowanych budową – podsumowuje Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina. (par)

 

 

Komentarze

zapytanie...
Po co budować nowy stadion? Przecież wg słów naszego Pana Prezydenta Krzystka stadion już mamy. Powstał w 2010 roku: "- Stadion byłby w kategorii elite, czyli najwyższej światowej - podkreślił Krzystek. - Pojemność 30 tys. netto plus miejsca dla vipów. Jestem przekonany, że będziemy jako pierwsi mieli gotowy stadion. Na pewno wyprzedzimy w tej inwestycji Gdańsk, w którym w miejscu, gdzie ma być stadion są jeszcze ogródki działkowe, oraz Wrocław".
2018-11-15 22:18:59
Koszałek Opałek
Obawiam się aby przy tych wszystkich modyfikacjach i procedurze Pogoń-a w tym miasto nie stały się zakładnikiem firmy-firm realizujących kontrakt.Aby nie doszło do sytuacji,której dzisiaj nie można wykluczyć,patrząc na firmy budujące autostrady,że ta w którymś momencie zacznie "szantaż" i żądać korekt umów aneksów grożąc zejściem z budowy,przerwaniem prac.Firmy krzak walczące o przetrwanie zdolne są do wszystkiego i pod byle jakim pretekstem np.kłopotów kadrowych lub z podwykonawcami,stosować metody rodem z "Ojca Chrzestnego" Niemożliwe-? Ja uważam,że w Polsce i obecnym porządku prawnym,taki scenariusz również jest możliwy.
2018-11-15 21:16:51
no kibic
no i budżet szczecina szlak trafi zadłużenie jest już tak duże że ledwo wszystko zipie. a jeszcze stadion "basen" i inne tego rodzaju przybytki dobiją szczecin.
2018-11-15 19:03:52
masakra
Ciekawe czy dożyjemy nowego stadionu.
2018-11-15 17:45:58
tonik
Dlaczego rodzimi milionerzy nie wspomagają swojego miasta - wstyd!!!
2018-11-15 17:24:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie