Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Rezerwy Pogoni bez bramek

Data publikacji: 31 marca 2018 r. 20:48
Ostatnia aktualizacja: 31 marca 2018 r. 20:48

Piłkarze III-ligowych rezerw Pogoni Szczecin bezbramkowo zremisowali w wyjazdowym meczu z KKS Kalisz. To pierwsze punktowe straty szczecinian w tym roku. Trzy poprzednie spotkania kończyły się wygranymi.

Podopieczni trenera Pawła Sikory w czterech tegorocznych meczach stracili zaledwie jedną bramkę, w Kaliszu dwóch najstarszych piłkarzy urodzonych jest w drugiej połowie 1996 roku: Paczuk i Zieliński. Pozostali to młodzieżowcy w przedziale wiekowym 17-21 lat. Z szerokiego składu pierwszej drużyny zaprezentowali się: Bursztyn, Żurawski, Kowalczyk i Benedyczak

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, a Pogoń pierwszy strzał na bramkę oddała w 27 minucie. Obraz gry uległ zmianie, gdy w 34. minucie boisko za drugą żółtą kartkę opuścił obrońca KKS Ciesielski. Pogoń śmielej ruszyła do ataków, a najbliżej zdobycia bramki był tuż przed przerwą Zieliński.

Mimo osłabienia po przerwie kaliszanie prowadzili otwartą grę i gdyby nie dobra postawa w bramce Bursztyna, to KKS mógłby w tym meczu cieszyć się z kompletu punktów. To gospodarze stworzyli więcej okazji i byli bliżej zdobycia gola.(woj)