Data publikacji: 29 lipca 2018 r. 20:25
Ostatnia aktualizacja: 29 lipca 2018 r. 20:25

Olimpia Elbląg - Błękitni Stargard 0:1 (0:1). Bramka: Patrzykąt (13).

Błękitni: Rzepecki – Patrzykąt, Baranowski, Ogrodowski (90. Ostrowski), Rogala – Karmański (65. Gawron), Shimmura – Starzycki, M. Kwiatkowski, A. Kwiatkowski (88. Orłowski) – Brzeziański (73. Cywiński).

Pierwsze punkty w nowym sezonie zdobyli piłkarze Błękitnych. Po porażce na inaugurację z Olimpią Grudziądz (1:2) tym razem podopieczni trenera Topolskiego wygrali wyjazdowe spotkanie w Elblągu.

Stargardzianie zagrali w tym spotkaniu bardzo efektownie. Zagrażali bramce Olimpii akcjami po skrzydłach, dokładnymi dośrodkowaniami i stałymi fragmentami gry. Pierwszą bramkę sezonu zdobył dla Błękitnych Patrzykąt, już w 13 minucie meczu.

Przed przerwą okazję na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Mateusz Kwiatkowski i Ogrodowski. W drugiej połowie okazję znów zaprzepaścił Mateusz Kwiatkowski. Goście przejęli po przerwie inicjatywę, ale mieli praktycznie tylko jedną dogodną sytuację. Person przejął bezpańską piłkę na połowie Błękitnych, ale strzelił obok bramki Rzeppackiego. (woj)