wtorek, 18 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ceny prądu do góry. Szczecin czeka podwyżka

Ceny prądu do góry. Szczecin czeka podwyżka

Ceny prądu do góry. Szczecin czeka podwyżka
Data publikacji: 2018-10-18 08:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:58
Wywietleń: 2577 356830

Przyszłoroczny budżet Szczecina będzie uzależniony od cen prądu, które w tym roku mocno poszybowały w górę. O ile milionów złotych wyższe faktury będzie opłacać miasto oraz o ile podrożeją usługi komunalne, na razie nie wiadomo. Wszystko okaże się, gdy pod koniec roku poznamy nowe taryfy.

Na rynku energetycznym panuje gorączka. W grudniu Urząd Regulacji Energetyki ma podjąć decyzję, na jakim poziomie ustalić ceny energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych oraz dla firm i samorządów. Najwięksi operatorzy, którzy sprzedają prąd, przesyłają do URE propozycje nowych taryf.

Niezależnie od tego jak URE zbalansuje podwyżki pomiędzy poszczególnymi grupami odbiorców, to i tak gminy będą musiały wprowadzić korekty do budżetów.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 18 października 2018 r.

(kl)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

No i co?
Odkręcicie to straszenie czy udacie, że takich tekstów nie było?
2018-12-31 08:45:15
VOLT
Ale przecież doradcą (25 tys. ł miesięcznie) tej pisowskiej spółki jest działacz SLD Dariusz Wieczorek, więc jak ma być dobrze w tym mieście. PiS podnosi, a Wieczorek milczy
2018-10-19 12:31:57
:)
Co do prądu bedzie coraz drozszy a to skutek tego ze obecny rzad od 3 lat zwieksza co roku import węgla z rosji i dotuje nierentowne kopalnie, do tego zaoranie ustawy OZE-odnawialne zrodla energii rowna sie smog i drogie ceny ,firmy produkujace wiatraki istnieja tylko dzieki eksportowi.W niemczech wiekszosc energi jest produkowana z OZE i energii jądrowej ,a prad nawet eksportuja za granice bo maja nadwyzki ,no ale u nas jeszcze poziom mentalny sredniowiecza od 3 lat wiec co zrobic, tak suweren wybral i przestancie tu zwalac na unie europejska ze to przez nia ceny sa wyzsze, nie manipulujcie juz ciemnym ludem !!!!! TEN KRAJ URATUJĄ KOBIETY ! Kochane dziewczyny : WIELKI APEL do was o udział w wyborach 21 październik 2018-niedziela ,niektóre komentarze pokazują jak pewne partię polityczne widzą rolę kobiet-nie jako wolne które mogą mieć wybór a jako zniewolone,z zakazami, z nakazami-jak na bliskim wschodzie np: w Arabii Saudyjskiej ,w Rosji gdzie jest dyktatura kobiety także są podobnie traktowane czy Turcji.Oni są tacy sami jak radykalny islam tylko inaczej się nazywają i głoszą poglądy skrajnie prawicowe rodem ze średniowiecza .Jeżeli nie chcecie być traktowane jak przedmioty w was siła ,pokażcie ją,tylko tak możecie coś jeszcze zmienić lub nie dopuścić do jeszcze gorszych zmian.GŁOSUJCIE ALBO ZROBI TO ZA WAS JAKIŚ DRES CZY INNY PSYCHIATRYK,NIE POZWÓLCIE IM ZMIENIĆ WASZEGO I NASZEGO ŻYCIA,WOLNOŚCI,DEMOKRACJI,BYCIA W UNII EUROPEJSKIEJ I NATO,JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO .PO 2019 TAKIEGO WYBORU NIE BEDZIE, NIE BEDZIE TEGO PORTALU, NIE BĘDZIE WOLNYCH MEDIÓW,GAZET, BĘDZIE CENZURA JAK NA WĘGRZECH W TURCJI CZY ROSJI ,BEDZIE TYLKO KONCESJONOWANA "OPOZYCJA" W POSTACI KUPISÓW, CZY NARODOWCÓW.TAKIEGO KRAJU CHCECIE DLA SIEBIE I WASZYCH DZIECI?!ZA 500 SREBRNIKÓW WOLNOŚCI HONORU I SZACUNKU SIĘ U OBYWATELI NIE KUPUJE !WIELU NARZEKAŁO ŻE PODNIESIONO WIEK EMERYTALNY-PRAWDA NIE BYŁO TO DOBRZE PRZEPROWADZONE MIMO ŻE KONIECZNE ALE TO JUŻ BYŁO, WIELU SIĘ CIESZY ŻE MA 500ZŁ -PRAWDA TEGO NIKT NIE ZABIERZE BO PRZEGRA,, OFE-PAŃSTWO COŚ ZABRAŁO? Z NOWYM PROGRAMEM BĘDZIE PODOBNIE TYLKO POJDZIE TO DO ZUSU .... ,PROGRAM TEN SAM ALE INNA NAZWA, SĄ INNE WAŻNIEJSZE SPRAWY ,CO BYŁO NIE TAK - JEST ZAŁATWIONE, TERAZ CZAS MYŚLEĆ O PRZYSZŁOŚCI ,NIKT ZA WAS TEGO NIE ZROBI
2018-10-19 10:00:52
Powodem wzrostu cen pradu jest wymuszona przez Unie Europejska
Podwyżka praw do emisji CO2 - możecie iść do swoich europosłów i prosić ich o wyjaśnienie powodu wzrostu cen tych praw o 350%. Nawiedzonym którzy nie potrafią wykonać prostych obliczeń mowie ze nie ma technicznej możliwości wyprodukować prądu elektrycznego który potrzebuje Polska w turbinach wiatrowych - Polska w 2014 roku potrzebowała 142 TWh/rok. Największe turbiny wiatrowe nie wyprodukują w szczycie więcej niż 17 - 20MW (ale u nas ich nie ma bo u nas są montowane turbiny z demobilu które nie produkują więcej niż 2 - 5MW). Przypominam że capacity factor (nie ma odpowiednika tego terminu w Polsce) dla turbin wiatrowych to ok 0.35 (zazwyczaj osiągany offshore czyli na morzu - na ladzie te współczynniki są zazwyczaj niższe). Jedynym sposobem produkowania prądu bez emisji CO2 jest energetyka jądrowa. Czekam na kogoś kto będzie miał odwagę przedstawić wyliczenia z których wynikać będzie ze w Polsce możemy zlikwidować energetykę węglową i zastąpić ja OZE. Liczę zwłaszcza na ekologów i entuzjastów OZE. Pamiętajcie ze cena 1 MWh z węgla to ok 170zl, cena 1 MWh z turbiny wiatrowej to ok 370zl a cena 1MWh z tzw biomasy to 680zl - to wy będziecie ponosić koszty związane z likwidowaniem energetyki węglowej - nikt inny za to nie zapłaci.
2018-10-18 21:36:36
Waren
PiS działa na szkodę polskich rodzin
2018-10-18 19:43:46
KWh
Tak się kończy tolerancja dla ekonawiedzonych. Zachodnie gospodarki nie chcą pozwolić na zyskanie przewagi przez technologie, do których oni już własne zasoby surowców wyczerpali (i wtedy jak je mieli "CO2" I "smog" im nie przeszkadzał!). Chcą uziemić nasze technologie w zamian stając się dostawcą swoich. Ponieważ nikt przy zdrowych zmysłach by się na to nie zgodził, to trzeba było zrobić ekopanikę przy użyciu ekodurniów. Teraz już zupełnie na legalu i dla "dobra" ludzi można wprowadzić płatne koncesję (certyfikaty) na emisję CO2 i kroić na tym kasę z tych narodów, którym węgiel jeszcze został, żeby czasem się nie wzbogaciły i ich młodzież nie zniechęciła się do pracy u nich na niewdzięcznych, niskopłatnych stanowiskach mając w ojczyźnie lepsze perspektywy. Właśnie drastyczny wzrost cen tych wystruganych w gó*nie certyfikatów, które polskie elektrownie muszą płacić, jest przyczyną bardzo dużych podwyżek prądu, które nas i nasz przemysł czekają. Nie ma to nic wspólnego z PiS jak niektóre głąby poniżej próbują sugerować, a jak najbardziej ma wiele wspólnego z Unią Europejską i panikarskim rżeniem ekodurniów wykorzystanych do przeprowadzenia tych zmian.
2018-10-18 18:24:50
Niestety
Ceny węgla szybują na całym świecie, także u nas. Gaz za to mamy najdroższy w Europie od duetu Tusk-Pawlak.
2018-10-18 13:34:21
Podwyżki, podwyżki
Ten rząd nas wykończy
2018-10-18 10:11:54
ROB
to PIS-i sPIS-EK
2018-10-18 10:10:47
po wyborach
po wyborach ceny beda sie zmienialy zeby czasami ludzie nie pomysleli ze to ci ktorzy sa faworytami zrobili te podwyzki. hehe
2018-10-18 09:13:01
Fikus
No i mamy mieć milion samochodów elektrycznych z energi z węgla.
2018-10-18 09:04:54
@dlatego
Dokładnie ! Dla mnie zaprzeczają sami sobie, albo w ogóle logice. I taki trend podwyżek prądu będzie się utrzymywał. I powiem więcej: to już lepiej masowo rozwijać sieć tramwajową, która w sumie wyjdzie taniej, niż te autobusiki na prąd, których żywotność jest na pewno o wiele krótsza niż tramwaju. Autobus niech zostanie tylko uzupełnieniem sieci tramwajowej.
2018-10-18 09:02:46
Dobra zmiana
PiS = podwyżki opłat
2018-10-18 08:46:17
dlatego
Kupują samochody elektryczne :)
2018-10-18 08:20:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie