czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dożywocie za zabicie Piotra W.?

Dożywocie za zabicie Piotra W.?

Dożywocie za zabicie Piotra W.?
Data publikacji: 2018-11-14 17:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 1377 361484

Dożywocia, z możliwością ubiegania się o nadzwyczajne złagodzenie kary dopiero po odsiedzeniu w więzieniu 30 lat, domagała się wczoraj w Sądzie Okręgowym w Szczecinie prokurator dla trzech zabójców Piotra W. Chłopak był niepełnosprawny ruchowo. Zginął, bo oprawcy liczyli na okup.

Prokurator uznała, że oskarżeni zabili ze szczególnym okrucieństwem oraz z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Porwali brata swojego kolegi licząc, że wymuszą od jego rodziny 95 tys. zł. W efekcie zabrali mu 20 zł.

Zdaniem matki Piotra W. zabito go, bo miano z tego satysfakcję. Zebrane dowody niezbicie wskazują, że miała rację. Trzech młodych mężczyzn przez kilka godzin znęcała się nad Piotrem. Bili go, dusili, kopali, zadali cios rozgrzanym nożem..., a kiedy chłopak stracił przytomność, oddawali na niego mocz.

Według biegłych, pokrzywdzony umierał w cierpieniach przez wiele godzin. Był powszechnie lubiany. Miał orzeczoną niepełnosprawność - w żaden sposób nie mógł się obronić przed agresją kolegów. Na dodatek zabójcy nie mieli z porwanym żadnego zatargu. Mężczyźni byli kolegami jego brata i do niego mieli pretensje. Jeden z nich (Grzegorz P.) z bratem Piotrka robił „interesy” – najpierw handlowali narkotykami, a potem, tuż przed zajściem, rozkręcali fikcyjny handel przez internet. Za pomoc w tym przekręcie Paweł W. obiecał 100 tys. zł. Podobno nie dotrzymał słowa. Wprawdzie termin wypłaty mijał dopiero za kilka dni, ale z ostatniej rozmowy wspólników wynikało, że pieniędzy nie będzie – z całej sumy P. otrzymał zaledwie 5 tys. zł.

Wpadł więc na pomysł, że porwie Piotrka. Chłopak miał być jego zakładnikiem do czasu, aż otrzyma swoją należność, czyli pozostałe 95 tys. zł. Przy współpracy z pozostałymi oskarżonymi, których wcześniej namówił do wejścia w internetowy biznes, zwabił chłopaka do mieszkania.

Kiedy się okazało, że nie dostaną okupu, a porwany ma przy sobie zaledwie parę złotych, mężczyźni spróbowali wypłacić pieniądze z zabranej Piotrkowi karty bankomatowej. Konto było jednak puste. Wtedy wpadli w szał (byli pijani i pod wpływem narkotyków).

Prokurator domagając się dla nich dożywocia uznała, że są zdemoralizowani i resocjalizacja nie jest możliwa.

Leszek Wójcik

Fot. Dariusz Gorajski

 

Komentarze

Tak, też jestem za publikowaniem zdjęć i nazwisk złodziei i bandytów.
.
2018-11-15 08:37:54
Bartek
Kara śmierci nie odstarszylaby podobnych kreatur(patrz USA), po pierwsze należy publikować nazwiska i portery żeby ludzie wiedzieli kto ich (nie)wychował, nie nauczył empatii itp. po drugie dożywotnia praca w pocie czola, obóz pracy w którym śmierć jest wybawieniem, po trzecie nie mieści mi się w głowie że ludzie tacy bywają...
2018-11-14 22:07:05
k
DOŻYWOCIE ! Najlepsze byłoby orzekanie KS wobec takich typów . Byłoby to oznaką ,że tacy osobnicy nie mogą żyć wśród nas . I maksymalnie ich wykorzystać - niech płacą za każda kromkę chleba i pracują na odszkodowanie dla rodziny ofiary ! Czy te mendy mialy litość ?
2018-11-14 21:00:29
Dno. Ciemność.
.
2018-11-14 18:41:19
XYZ
Szkoda że nie ma kary śmierci. Tego typu przestępczość byłaby wowczas wyjatkową rzadkością. Absolutnie zgadzam się z prokuratorem. W przypadku dożywocia osadzeni dengenaraci musieliby jednak zapracować na swoje utrzymanie np: w kamieniołomach. Społeczność ma na nich łożyć ?
2018-11-14 18:28:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie