wtorek, 22 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Lewica: Rząd musi pomóc

Lewica: Rząd musi pomóc

Lewica: Rząd musi pomóc
Data publikacji: 2019-10-09 16:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-10 19:00
Wywietleń: 670 420198

Zmiany w funkcjonowaniu Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego i pomoc finansowa od państwa na samorządowe inwestycje. Zachodniopomorska Lewica zaprezentowała swoje propozycje dla regionu.

- Nie da się ukryć, że Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny działał fatalnie. Nie potrafiono się ze sobą dogadać. Dwa ugrupowania prawicowe nie potrafiły dojść do żadnych dobrych propozycji dla regionu. A jest wiele spraw do zrobienia, np. drogi S3 i S6, budowa obwodnicy zachodniej Szczecina. Nowi parlamentarzyści muszą w tych sprawach pracować ściśle z europarlamentarzystami. Nadal trzeba pilnować pogłębienia toru wodnego. To kluczowa inwestycja dla rozwoju portów w Szczecinie i Świnoujściu. Kolejna sprawa to budowa Teatru Polskiego w Szczecinie. Ma być ona finansowana ze środków samorządu województwa. Ale to może nie wystarczyć. A ministerstwo kultury nie odpowiada na prośby o dofinansowanie tej inwestycji - stwierdził Dariusz Wieczorek, "jedynka" na liście szczecińskiej Lewicy do Sejmu.
Jego zdaniem polski rząd powinien wspomóc także finansowo budowę nowej stacji pogotowia ratunkowego w Szczecinie.

- Samorząd województwa zabiega o to od wielu lat. Ale minister zdrowia nie chce wspomóc tej inwestycji. Musimy także stworzyć nowy system opieki psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. To musi zostać wprowadzone w regionie. Na początek - psycholog w każdej szkole - dodał Wieczorek. ©℗

(dar)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Prawdziwa Lewica
Co wy wiecie o lewicy postkomuniści i lewacy
2019-10-10 18:03:16
LEWICA WRACA DO SEJMU!!!
Choćby się faszyści na tym forum zapluli na śmierć to i tak Lewica znów będzie w Sejmie, a jej siła cały czas rośnie. W tych wyborach jako trzecia siła wprowadzi 50-70 posłów, a za 4 lata będzie już samodzielnie rządzić.
2019-10-10 13:06:59
Lewicowy rząd (PZPR tow. Wieczorka)
MUSIAŁ (!) zmienić gramaturę mielonego w stołówce zakładowej w Mielcu (nomen omen). MUSIAŁ zarejestrować tzw. "ruch społeczny".....Teraz panie Wieczorek mamy "demokrację liberalną", w czasach tow. Wieczorka zwaną kapitalizmem.....Teraz tow. Wieczorek działa "niewidzialna ręka rynku", czyli "chrupiące bułeczki"...Dalej?
2019-10-10 12:49:35
Niebieski >> czerwonego
Szkoda to moze byc jak "Tesciowie" wpadna... do glebokiej Studni ! A jeszcze Wieksza jak ich "poo-dratuja" ??
2019-10-10 12:03:40
czerwony > niebieski
Zamilknijcie, durnie, bo się szkoda Was robi...
2019-10-09 23:37:40
Samo-rzadowcy... a jednak PO-trzebuja wsparcia - od PiS-u ?
Musi to na Rusi - a w Polsce jak Kto chce !/?? A z jakiej racji PiS-owski Rzad, ktory za wszystko az tak krytykujecie... ma "WS-pieraci czy PO-pierac" wasze Lewacko-samo-rzadowe programy ?? A Finansujcie Sobie je Sami !!!
2019-10-09 22:12:21
Dareks
Uwaga- czerwone upiory wychodzą z szafy...
2019-10-09 21:34:40
Głupiejący
Człowieku... daj spokój, jesteś kojarzony z reżimem czerwonej zarazy, ba jesteś częścią tej zarazy. Mogę zrozumieć młodych bolszewików LGBT gdzie Ty z uśmiechniętą mordą w pierwszych szeregach dumnie uśmiechnięty podążasz przez dumne miasto Szczecin. I tylko dlatego że jest demokracja, gdzie Ty bolszewiku mówisz że jej nie ma, nie dostałeś od normalnego społeczeństwa po swym buldokowym ryju. Nigdy już nigdy czerwona zaraza w najjaśniejszej Rzeczypospolitej nie odzyska władzy.
2019-10-09 21:27:38
Włodzimierz
Darek, darek, darek....
2019-10-09 21:21:08
stary
stary nieudacznik czerwona zaraza.
2019-10-09 19:04:03
cdn
Rzad musi pomoc ,zeby lewizna/potomkowie tych ktorzy na sowieckich tankach w smierdzacych walonkach zniewolili Polske/ przeszla w niebyt.
2019-10-09 18:55:36
czytam
Jak nie mata towarzysze programu to pilnujcie PiS żeby zrealizował swój ! Może to Was usprawiedliwi .
2019-10-09 17:54:08
Jaskolka
On jeszcze nikomu nie pomogl wystarczy jego spojrzeni a ciarki przechodza