środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Moc pozytywnej energii dla bulwaru Starówka

Moc pozytywnej energii dla bulwaru Starówka

Moc pozytywnej energii dla bulwaru Starówka
Data publikacji: 2017-10-22 14:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:53
Wywietleń: 1334 297551

To miejsce na mapie miasta, które od pewnego czasu ogniskuje uwagę opinii publicznej i wśród szczecinian budzi sporo nadziei na nowoczesny lepszy Szczecin. Mowa o odnowionych nadodrzańskich bulwarach i Łasztowni. Tam właśnie już w ostatnią sobotę października posadzimy największy kwiatowy dywan tej jesieni - od „Kuriera" dla wielkiej społecznej akcji: „Krokusowej rewolucji".

Spośród 10 najbardziej charakterystycznych, prestiżowych, malowniczych, darzonych największym sentymentem rejonów Szczecina, nasi Czytelnicy w głosowaniu wskazali na bulwar Starówka. Tam właśnie wspólnie z przyjaciółmi, czyli naszymi Czytelnikami, już za kilka dni rozwiniemy sztandar „Krokusowej rewolucji". Jednak już teraz zapraszamy do udziału w tej wielkiej społecznej wszystkich, którzy kochają zieleń i chcą mieć swój osobisty wkład w ożywianie kwiatami pejzażu miasta.

Przez lata „Krokusowej rewolucji" wspólnie właśnie tak - na lepsze - mocą jej pozytywnej energii staraliśmy się zmieniać np. dawną aleję kwiatową, urozmaicaliśmy Wały Chrobrego, dodawaliśmy kolorów nabrzeżom Jeziora Słonecznego i Stawu Brodowskiego. Teraz nadszedł czas na bulwar Starówka (!). Bo krokusy już zawładnęły terenami zielonymi pozostałych nadodrzańskich bulwarów i budzą tam szczecinian oraz turystów na wiosnę. To za sprawą kolejnych Przyjaciół Krokusowej Rewolucji: Szczecińskiej Energetyki Cieplnej oraz CSL - International Spedition.

Zapraszamy - w sobotę (28 października), w samo południe - na bulwar Starówka, gdzie posadzimy tysiące krokusowych cebul: dla osobistej satysfakcji i miasta. Aby dotrzeć na miejsce i czas można się wybrać samochodem lub komunikacją miejską i pieszo, zawsze jednak kierując się na „dźwigozaury". Kierowcom jadącym z lewobrzeża podpowiadamy: zjazd z ul. Energetyków, za Mostem Długim, w ul. św. Floriana (obok stacji benzynowej), dalej ul. Władysława IV i Zbożową (za dawnym namiotem opery) do parkingów w sąsiedztwie Lastadii. Natomiast zmotoryzowani z prawobrzeża do celu dojadą skręcając w prawo za mostem na Parnicy, a przed przystankiem tramwajowym „Energetyków". Dla korzystających z komunikacji miejskiej ostatnimi przed trasą pieszą będą przystanki: „Wyszyńskiego" lub „Energetyków".

* * *

Na bulwarze Starówka nie kończymy tegorocznej edycji „Krokusowej rewolucji". Dlatego przypominamy, że nadal czekamy na kolejne zgłoszenia od szczecińskich społeczników: osób indywidualnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, rad osiedlowych, placówek oświatowych i wychowawczych oraz firm. Na łamach „Kuriera" będziemy przedstawiali bohaterów tegorocznej wielkiej społecznej akcji, odwiedzali miejsca, w których zamierzacie lub już posadziliście kwiatowe dywany. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl.

To w Szczecinie, bo na region mamy już ustalony ramowy „rozkład jazdy". Krokusy od i z „Kurierem" posadzimy w siedmiu ośrodkach województwa, m.in. w Nowogardzie, Dębnie, Czarnem, Mechowie (gm. Płoty) i Resku. Czekamy na akces kolejnych, informując jednocześnie, że pula krokusów od „Kuriera" jest już rozdysponowana i wyczerpana.

(isz)

Fot. Maria Myśliwiec 

 

Komentarze

J.
PiS nie jest przeciwne przejęciu przez miasto tej części bulwarów tylko wnosi o spotkanie z odpowiednimi przedstawicielami rządu. Machanie szabelką przez Krzystka ma się nijak. Swoje już nabałaganił i lepiej, żeby takie przejęcie odbyło się zgodnie z logiką niż jak to ma miejsce w innych jego działaniach w Szczecinie.
2017-10-23 10:52:56
Szczecinianin
Ekipa rządowa przeciwna zakupu i remontu bulwarów? A to dobre. Prezydent Duda też jest przeciwny?
2017-10-22 22:32:06
gosc.
Szkoda że radni Pis i obecna ekipa rzadowa jest przeciwna lub nie jest za zakupem i remontem przez miasto bulwarów w okolicach Wałów Chrobrego...a no tak bo się boją pewnie że tam ktoś ograniczy świety ruch samochodów .
2017-10-22 18:05:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie