piątek, 17 sierpnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Niebezpieczny rejs. Pogranicznicy zatrzymali jacht

Niebezpieczny rejs. Pogranicznicy zatrzymali jacht

Niebezpieczny rejs. Pogranicznicy zatrzymali jacht
Data publikacji: 2018-07-17 12:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-20 15:46
Wywietleń: 2849 338829

Pogranicznicy zatrzymali jacht pod banderą niemiecką, który dokonywał niebezpiecznych manewrów w świnoujskim porcie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale problemy będzie miał 78-letni kierownik jachtu.

– Po informacji uzyskanej z Kapitanatu Portu Świnoujście, jednostka pływająca SG-214 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej interweniowała w porcie. Dryfujący jacht bandery niemieckiej z sześcioma osobami na pokładzie stwarzał tam niebezpieczeństwo dla żeglugi – informuje Tadeusz Gruchalla, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Funkcjonariusze z SG-214 przy nabrzeżu Basenu Północnego skontrolowali jacht. Ich zdaniem jednostka swoimi manewrami spowodowała niebezpieczeństwo w ruchu portowym. W związku z naruszeniem przepisów portowych ujętych w zarządzeniu Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie komendant Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej wystąpi do administracji morskiej z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego wobec 78-letniego kierownika jachtu.
 
BaT

Fot. MOSG

Na zdjęciu: Funkcjonariusze z jednostki SG-214 udaremnili niebezpieczne manewry niemieckiego jachtu.

 

Komentarze

Marek
Brawo Pogranicznicy!!! Będą awanse? Zdjecia z super akcji już są 😀 Jest prasa, będzie pewnie TV ? A może wystarczyło pomóc starszym wodniakom ktorzy nie poradzili sobie w danej chwili i nie robić z tego cyrku? Tak jest w innych krajach...
2018-07-18 10:44:37
A mo(r)ze...
Facet ma Uprawnienia Niemieckiego Kierownika i "ZE-glu-gi PO-przecz-nej"... jak "Fafiki" w Swinoujsciu ??
2018-07-18 01:40:52
Widocznie i na wodzie...
Kieruje Kierownik - wydajacy po-le-ce-nia... i sternikowi !!
2018-07-18 01:26:51
A wszyscy 6 - iu
Byli trzezwi - czy tylko po "niemieckim piwku" ??????
2018-07-18 01:20:00
do @ Mariusza
- nie wszyscy wodniacy, ten niemiecki dziadek w szczególności czytają Kurier (dziadek pamięta jeszcze Stettiner K..)...Powinni znać tzw "locję" w tym wypadku świnoujskiego portu.
2018-07-17 18:01:04
do @ yacht
- pogogluj to śię dowiesz kiedy jest się kierownikiem, a kiedy kapitanem.
2018-07-17 17:56:47
Mariusz
prosze napisac dla wiadomosci wszystkich wodniakow jakie sa te najwazniejsze przepisy portowe czy wyjscia w morze w pas 12 min morskich. gazeta moze informowac/doszkalac innych by takie sytuacje nie zdarzaly sie wiecej.
2018-07-17 14:48:36
yacht
Kierownik jachtu, to brzmi dumnie. Nie załapał się na kapitana, to choć będzie kierownikiem.
2018-07-17 13:29:23