czwartek, 15 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Porażające dane o wyłudzeniach VAT. „Ukradli” nam autostrady

Porażające dane o wyłudzeniach VAT. „Ukradli” nam autostrady

Porażające dane o wyłudzeniach VAT. „Ukradli” nam autostrady
Data publikacji: 2018-10-16 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-24 11:23
Wywietleń: 3270 356423

„Kurier” dotarł do porażających – częściowo już znanych – materiałów na temat skali wyłudzeń VAT i efektów uszczelnienia systemu podatkowego w Polsce. Z materiałów uzyskanych w KERM wynika, że w ciągu siedmiu lat w latach 2008-2015 suma wyłudzonego podatku wynieść mogła nawet 265 mld zł. W samym 2015 roku budżet stracił przez lukę i słabą ściągalność aż 40 mld złotych.

Efekt uszczelnienia systemu jest spektakularny; w latach 2016-2019 spodziewany wzrost wpływów z VAT wyniesie w sumie 57 mld zł. Tymczasem w latach 2008-2015, a więc w okresie dwukrotnie dłuższym – wzrost ten wyniósł zaledwie 27 mld złotych. Za sumę wyłudzonego VAT z ośmiu lat można by zbudować około 6 tys. km autostrad i ekspresówek, czyli dwukrotnie więcej niż zbudowano do tej pory.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 16 października 2018 r.

R.K. CIEPLIŃSKI

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Tzw."elity" byłej "Solidarności"w ten sposób zamieniały się przez lata w tzw."klasę średnią"...Nawet ci z Żoliborza czystych rąk ani sumienia niemają...Kazda banda nazwała siebie inną "partią" i łupią Polskę od czasu zwalenia socrealizmu!A krk im przewodzi...
2018-10-18 20:19:24
Kurier wstaje z kolan !!!
Wreszcie.
2018-10-16 16:11:14
Skradziono 265 miliardów zł.
Złodzieje z PO , PSL i SLD okradli nas , Polaków , z wielkiej kasy. To oni wtedy rządzili Polską. PO i PSL oficjalnie , a SLD nieoficjalnie ( tysiące działaczy SLD miało dobrze płatne stanowiska ). Tusk i jego banda złodzieji z PO jest na wolności . Dlaczego ??? To złodziejskie ,lewackie, polskojęzyczne bydło niszczyło Polskę. W tym czasie 2 miliony Polaków żyło na granicy nędzy. Głodowały całe rodziny. Dlaczego nie reagują sędziowie ?
2018-10-16 15:48:22
Czytelnik
A podobno służby i spec służby pozbawione są barw politycznych,nacisków i zależności.Co więc te służby robiły w tym okresie-? Taśmy Sowy które co chwilę nam różne opcje serwują,obnażają prawdziwe oblicze polityków.Jak widać,słychać,wódka,damy do towarzystwa nie jeden język rozwiązują.Kradli,kradną i kraść będą.
2018-10-16 14:05:40
czytelnik
DOWODY NA STÓŁ bo inaczej KURIER to nowy TVP Szczecin i straci czytelników
2018-10-16 13:55:33
Cóż dodać
Artykuł sponsorowany przez PiS. Szkoda że Kurier upadł tak nisko, że działa na polityczne zlecenia
2018-10-16 13:30:48
rock
Nareszcie nazwaliście po imieniu te PO-skie osiągnięcia . Nawet tu , najgłośniej skamlają "umoczeni" . Brawo Kurier- od dzisiaj będe was czytał regularnie!
2018-10-16 13:24:15
3 sektor
PiS okrada złodziei, dlatego zastosuję... za jajcarzem panem Nitrasem... Przynajmnie on ze swoją partią będą ich nadal bronić na protestach...
2018-10-16 12:22:39
Wyją, skowyczą, bluzgają kłamstwem POtomki UBeków i PPRowców.
Kurier się budzi !
2018-10-16 12:14:24
Do redakcji
Szanujcie swoich czytelników, póki jeszcze ich macie
2018-10-16 12:10:24
Wtopa
Bezrefleksyjnie, bezmyślnie, porazajaco
2018-10-16 12:09:05
Pytanie
Na czyje zlecenie działa redaktor Ciepliński?
2018-10-16 12:01:13
oburzony
Pytam a ja odpowiadam . Jak ukradli Kaczyński to przedstaw dowody ,jak ich nie masz to nie opowiadaj bajek dla dzieci ,bo i one są mądrzejsza od ciebie.
2018-10-16 11:47:03
No i co Lewackie PO-stkomuszki...?
PO-owoli wychodza na JAW - kolejne Wasze AFFFERY...!!! Szkoda tylko, ze Nikt za to jeszcze Nie siedzi - zastawiajac sie Immunitetami ! Brawo Kurier i tak dalej trzymac... informujac cale Wojewodztwo Szczecinskie !!
2018-10-16 11:23:02
Ciepliński, pisz, pisz więcej !
Ściskam Ci rękę.
2018-10-16 10:47:30
Kurier !!! Zatkało mnie !!! Trzy razy sprawdzałem czy jestem na właściwej stronie i czy to " Kurier "
Wreszcie, w końcu PRAWDA !!! Nie bójcie się tych wyjących diabłów wypędzanych z opętanego. Gratulacje.
2018-10-16 10:27:47
Dobrze
I jest na 500+. Tylko jedno pytania, kogo z góry zamkną?
2018-10-16 10:06:34
Pytam
a ile "ukradł" Jarosław Kaczyński wraz z bratem w latach dziewięćdziesiątych podczas afer FOZZ, Art.B, Telegraf? Ile obecnie w aferach SKOK i GetBack? Policzy pan redaktor?
2018-10-16 10:04:27
nie nazwalbym tego tubą
"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem" - jeśli PiS potrafi powstrzymać okradanie Polaków na taka skalę to nazywajcie sobie to jak chcecie.
2018-10-16 09:50:51
Seba
Będzie komisja śledcza, na jaw wyjdą gigantyczne przekręty rządzących. Oskarżonych zostanie i pójdzie siedzieć tylu polityków, co w każdej wcześniejszej komisji śledczej. Kto zgadnie ilu?
2018-10-16 09:21:00
do vox
balbina jest tylko jedna , ta co blokuje autobusy i wczoraj w tv szczerzyła zęby wraz z o dziwo umytymi włosami ... więc kto kogo ma dorwać skoro władza sama swoich nie rusza a wszystko inne to pokazówka
2018-10-16 09:12:26
Myśl
Czy pan Ciepliński pisze cokolwiek niesponsorowanego? To żadna informacja, to propaganda. Takie porównywanie wyników z czasów kryzysu z tymi z czasów prosperity jest po prostu zakłamywaniem. Porażająco niski poziom.
2018-10-16 09:01:51
Józiek
Kurier -nowa pisowska tuba?
2018-10-16 08:26:37
Kurierze
Tekst zlecony przez Sochanskiego?
2018-10-16 07:36:16
vox
I co dalej? Jest ktoś winny? Najłatwiej dorwać babinkę, handlującą marchewką z działki.
2018-10-16 07:32:24