środa, 18 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Resort rolnictwa chce przejąć centrum ogrodnicze w Zdrojach

Resort rolnictwa chce przejąć centrum ogrodnicze w Zdrojach

Resort rolnictwa chce przejąć centrum ogrodnicze w Zdrojach
Data publikacji: 2019-02-15 12:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:33
Wywietleń: 1064 376003

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi gotowe jest rozpocząć procedurę przejmowania Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie-Zdrojach. Warunkiem przejęcia przez resort rolnictwa tej placówki jest to, by szkoła nadal funkcjonowała w obecnym kształcie i miejscu.

O woli przejęcia Centrum Edukacji Ogrodniczej w Zdrojach przez ministerstwo rolnictwa (co oznaczałoby, że placówka będzie finansowana z budżetu państwa) poinformował na konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie poseł Prawa i Sprawiedliwości - Leszek Dobrzyński. Jego zdaniem planowana przez miasto Szczecin reorganizacja szkoły "zmierzałaby do jej likwidacji".

- Proces przejmowania szkoły może się zakończyć sukcesem ale może też, podobnie jak to się stało w 2016 roku, w trakcie pierwszej próby, zakończyć się niepowodzeniem - powiedział Leszek Dobrzyński.

Poseł zauważył, że "reorganizacja zmierzająca do likwidacji" w czasach, kiedy tak wiele mówi się o potrzebie szkolnictwa zawodowego to pomysł łagodnie mówiąc "nierozsądny".

Z kolei wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc stwierdził, że ministerstwo rolnictwa potwierdziło "dążenie do przejęcia placówki" i że oczekuje, iż proces jej przejmowania "przebiegać będzie szybko". Podziękował jednocześnie wszystkim, którzy wsparli starania o zmianę statusu CEO w Zdrojach, by placówka, która funkcjonuje już 70 lat, nadal działała w takim kształcie w jak obecnie. Słowa te skierował między innymi do posłów PiS, w tym Leszka Dobrzńskiego i Edwarda Kosmala, szefa "Solidarności" RI na Pomorzu Zachodnim.

(r.c.)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: przeciwko przeniesieniu szkoły protestowali jej uczniowie i pracownicy.

Komentarze

kalesoniarz
kalesoniarz z UM zaczyna fikac nozkami. dopiero sie rozkreca a ludziska wybrali go na prezydenta po raz kolejny.
2019-02-16 08:59:52
Ciekaff
To nie tylko dobra wiadomość dla uczniów ale również dla społeczeństwa. W czasach kiedy wszyscy wielcy w UE nawołują do życia w zgodzie z ekologią Miasto ma zamiar zlikwidować szkołę znaną w całym województwie i nie tylko...Oczywiście edukację teoretyczną można przenieść nawet do świetlicy "w Wielgowie " ( Z Szacunkiem do tej części Miasta i ich mieszkańców)ale praktyki - Nigdzie; no chyba że w donicach ! Szkoda że Prezydent przed wyborami nie składał takiej deklaracji; szkoda też developera na ten teren. A tak się ładnie zapowiadało... ;(
2019-02-15 14:37:02
faja
Dzięki Bogu, może zdrowy rozsądek i logiczne myślenie wezmą górę nad partykularyzmami i "reformatorskim wzmożeniem" zarządu miasta.
2019-02-15 13:02:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie