Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

„Szczecinianie" zaincjowali nową tradycję [GALERIA]

Data publikacji: 03 maja 2018 r. 17:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:09
„Szczecinianie" zaincjowali nową tradycję
 

Jedni podpatrywali z Mostu Długiego, inni oglądali z ławek na bulwarach, a jeszcze inni włączyli się w taneczny korowód, bo okazja była wyśmienita - uroczystym polonezem Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie" uczcił w czwartkowe popołudnie Święto Konstytucji.

- Choćby miało przyjść kilkadziesiąt osób, to i tak warto zainicjować taki sposób świętowania - zapowiadał w przeddzień pokazu Krzysztof Kamiński ze „Szczecinian".

Szczecinianie nie zawiedli - niemal dwieście osób przybyło na bulwary nad Odrą, by obejrzeć nasz narodowy taniec w wykonaniu zespołu folklorystycznego, który zachęcał także do wspólnych pląsów, a zdecydowanych  pójść w tanecznym orszaku, uczył podstawowych kroków.  W sumie bulwarami w polonezie przeszło niemal trzydzieści par.

Na koniec pokazu nasz folklorystyczny ambasador miasta zagrał i zaśpiewał przyśpiewki ludowe. Bisom nie było końca. Po występach - „Szczecinianie" ze szczecinianami - zrobili sobie wspólne zdjęcia.

- Do zobaczenia za rok! - oznajmili „Szczecinianie" mieszkańcom miasta. Tak oto narodziła się jeszcze jedna szczecińska tradycja - wspólny polonez na Święto Konstytucji.

(kel)

Fot. Marta Teszner

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czy to je nowa tradycjo ?
2018-05-04 15:16:12
TAK ! Redachtory , tak jak i lud nazywajo wszystko , co się wydarzyło - TRADYCJO ! To juz bardziej tradycyjne jest to ,że pijani oddaja mocz w osłonie zieleni miejskiej ! Ludzie - nowa tradycja ? A co , stara terażniejszość ?!
Wieszcz
2018-05-04 07:52:58
Tradycją nazwać niczego nie możesz. I nie możesz uchwałą specjalną zarządzić, ani jej ustanowić. Kto inaczej sądzi, świeci jak zgasła świeczka na słonecznym dworzu! Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza! Tradycja naszych dziejów jest warownym murem. To jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza, to jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy.
lk
2018-05-03 23:43:59
Piękne. Dobrze że są tacy ludzie. Szkoda, że widujemy ich tak rzadko.
:)
2018-05-03 21:08:02
klasa sama w sobie ,wincej :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA