sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Trzeci przetarg na statki

Trzeci przetarg na statki

Trzeci przetarg na statki
Data publikacji: 2017-09-10 16:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1357 291634

Urząd Morski w Szczecinie ogłosił przetarg na budowę dwóch wielozadaniowych jednostek pływających dla administracji morskiej (szczecińskiej i gdyńskiej). To już trzecia próba znalezienia wykonawcy. Dwa poprzednie postępowania unieważniono.

Nowe statki mają m.in kruszyć lód, ale też obsługiwać pławy morskie, wykonywać pomiary hydrograficzne, pełnić funkcje ratownicze i holownicze czy usuwać rozlewy olejowe.

Pierwsze postępowanie przetargowe unieważniono, gdyż jedyna oferta, która wtedy wpłynęła, nie spełniała wymogów zamawiającego. W drugim przetargu oferty złożyły cztery firmy: Damen Shipyards z Holandii, Stocznia Remontowa Nauta z Gdyni, Crist (też z Gdyni) oraz Remontowa Shipbuilding z Gdańska. Jedynie firma Crist zaproponowała kwotę (230,9 mln zł), która nie przekraczała maksymalnej, czyli 231 mln zł, jakie UMS mógł przeznaczyć na budowę jednostek. Jednak tę ofertę odrzucono ze względu na błąd w obliczeniu ceny.

- Polegający na przyjęciu przez oferenta nieprawidłowej stawki VAT - wyjaśniała Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Przypomnijmy, że przedsięwzięcie ma zapewnione dofinansowanie unijne.

Z ogłoszenia o przetargu, opublikowanego w piątek (8 września), wynika, że potencjalni wykonawcy powinni złożyć oferty do 20 października 2017 roku, a wcześniej wpłacić 1 mln zł wadium.

Nowe jednostki mają być gotowe do 30 czerwca 2020 r.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi