poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Kraj > Sasin: Te protesty to zdziczenie

Sasin: Te protesty to zdziczenie

Sasin: Te protesty to zdziczenie
Data publikacji: 2017-03-19 22:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-21 14:16
Wywietleń: 237 225400

Protesty przeciw wizytom prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu to zdziczenie - ocenił w niedzielę poseł PiS Jacek Sasin. Poseł Ireneusz Raś z PO mówił, że nie pochwala tych protestów, ale - jak uznał - odpowiedzialny za nie jest lider PiS.

Każdego 18. dnia miesiąca - w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej - Jarosław Kaczyński odwiedza grób brata i bratowej na Wawelu. W sobotę towarzyszyli mu m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Gdy politycy PiS wjeżdżali na wzgórze, uczestnicy protestu zaczęli wznosić okrzyki - m.in. "Hańba", "Wawel królów, nie prezesów", "Będziesz siedział".

Komentując ten protest w niedzielę wieczorem na antenie TVP poseł PiS Jacek Sasin podkreślił, że comiesięczne wizyty prezesa PiS na Wawelu odbywają się od 2010 r. - Do pewnego momentu nikomu nie przeszkadzały; w momencie, kiedy doszło do zaostrzenia działań opozycji przeciwko rządowi, czyli po ostatnich wyborach w Polsce, zaczęły się tego typu godne pożałowania incydenty pod Wawelem, zaczęły się również zakłócenia miesięcznicy w Warszawie - mówił. - Dla niektórych nie ma nic świętego - dodał Sasin.

- Wolałbym, żeby do takich sytuacji nie dochodziło, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że (...) olbrzymią odpowiedzialność bierze Jarosław Kaczyński i otoczenie, które zachowuje się od lat prowokacyjnie - odparł inny gość programu, poseł Platformy Ireneusz Raś. - Wystarczyłaby dobra komunikacja ze strony Jarosława Kaczyńskiego i jego służb, aby (...) nie dochodziło do tego, co rzeczywiście jest niesmaczne - dodał.

- Krok należy do pana prezesa Kaczyńskiego, myślę, że on jest w stanie to zrobić w ciągu 5 minut, tylko musi być trochę dobrej woli, nie ma tej dobrej woli - mówił Raś. - Ja tych protestów nie pochwalam, ale inicjatywa musi iść od tego, kto pod ten ogień podkłada - przekonywał. - Są lepsze miejsca do protestów, które się Jarosławowi Kaczyńskiemu należą dzisiaj, te lepsze miejsca można znaleźć - mówił poseł Platformy.

- Dziwię się panu posłowi Rasiowi, że próbuje tłumaczyć tych, którzy przychodzą na Wawel, by uniemożliwić udanie się Jarosławowi Kaczyńskiemu na grób brata i bratowej i odmówienie modlitwy, coś, co jest w polskiej tradycji uświęcone - ripostował poseł PiS. - Nie ma tego co tłumaczyć, to jest jakieś zdziczenie - podsumował Sasin.

(pap)

 

Na zdjęciu: Prezes PiS Jarosław Kaczyński wjeżdża na Wawel

Fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Komentarze

Kalafior
No właśnie! Ile kosztują podatników te miesięcznice? Przyznam szczerz, że do tej pory nie wiedziałem nawet, że istnieje coś takiego jak miesięcznica bo w Polsce tego nigdy się praktykowano.To jakiś nowy absurd i pewno bardzo kosztowny.
2017-03-21 14:12:20
Mieszkanka miasta
Za czyje pieniądze te obchody, jeżeli za prywatne to ok., jeżeli nie to świństwo
2017-03-21 13:25:26
Jarun
Papieżowi Janowi Pawłowi 2 - którego kościół uznał za świętego...jednak nie obchodzimy dwa razy w miesiącu "miesięcznicy" Jego odejścia. To nie "po bożemu" robić cyrk ze śmierci. Król jest nagi a Jarek chory chyba, że cynicznie wykorzystuje śmierć brata do politycznych celów, a to byłoby obrzydliwe. Choroba nie ma przynależności partyjnej. Jednak partia i idea przyciąga pewną grupę ludzi. Ciekaw jestem czy ci z tzw. "religii smoleńskiej" też dwa razy w miesiącu chodzą na groby swoich najbliższych. Idę o zakład, że nie.
2017-03-21 08:52:14
Do Jaruna...
Czyzby tobie, nikt z najblizszych jeszcze nie zginal tragicznie czy nie umarl...? Odezwij sie wiec "ponownie"... jak cos takiego nastapi !!
2017-03-20 23:28:35
Jarun
Nikt normalny nie urządza "pokazówki" na cały kraj. Po mszy za zmarłą osobę nikt zdrowy na umyśle nie robi przemówienia z taboretu. W Internecie też nikt dwa razy w miesiącu przez 6 lat nie wysyła zdjęć, że był na cmentarzu na grobie bliskiej osoby.
2017-03-20 21:41:21
andrzej
Mi też umarł ktoś bardzo bliski,odwiedzam grób, lecz bardzo mi odpowiada gdy jestem tam sam
2017-03-20 20:52:50
Jarun
Sasin -te obchody to schizofrenia. A ty wazeliniarzu będziesz tak kwakał - jak prezes lubi.
2017-03-20 20:50:28
Jakób
@ Nie nowego... Cytuję: "Oni do Normalnosci, nawet w najmniejszym stopniu nie sa zdolni !!" Organizowanie od sześciu lat miesięcznic katastrofy smoleńskiej oraz comiesięczne odwiedzanie grobu brata w towarzystwie marszałków Sejmu i Senatu to jest NORMALNOŚĆ? Toż to Papież nie miał takiej asysty!
2017-03-20 19:07:53
Jarun
Obchodzenie dwa razy w miesiącu śmierć brata i bratowej przez 6 lat - to paranoja. Traumę trzeba leczyć a nie pogłębiać. Nie tylko prezesowi ktoś umarł czy zginął. Wciąganie do niekończących się miesięcznic pól polskiego rządu to chore.
2017-03-20 18:46:08
Nie nowego...
A czego innego, mozna spodziewac sie po Lewactwie... ? Oni do Normalnosci, nawet w najmniejszym stopniu nie sa zdolni !!
2017-03-20 12:32:21
taką dzicz
kiedyś by nahajem potraktowano, bo na nic lepszego nie zasługuje. Dlaczego nie biegają po cmentarzach aby zabronić ludziom owiedzin grobów bliskich? Świnie oderwane od koryta wszędzie szaleją.
2017-03-20 11:42:20
POskomuniści stop
To są wyborcy PO Nowoczesnej PSL. To oni rozwalą Europę i UE. To są najwięksi wrogowie UE. Dążą do całkowitej degrengolady.
2017-03-20 10:57:26
Dzicz
To żadne zdziczenie, to tylko garstka biednych ludzi daje się podpuszczać ludziom, którzy utracili władzę, a że umieli z niej korzystać na swój sposób, to trochę im się źródełko odcięło. Taka prawda. Zdziczenie to proces, który dotyczy normalnych jednostek, a przecież dzicz nie może jeszcze dodatkowo zdziczeć.
2017-03-20 06:51:30
smutne
Dzicz jest niewierząca, nie odwiedza swoich bliskich na cmentarzach, więc tego nie rozumie.
2017-03-19 23:32:06
tak będzie
Kaczyński będziesz siedział jak dożyjesz