wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Sport > Boks Charytatywna walka w Szczecinie

Boks Charytatywna walka w Szczecinie

Boks Charytatywna walka w Szczecinie
Data publikacji: 2017-08-12 07:55
Wywietleń: 466 288060

Kuba Kacprzyk, pozytywnie nakręcony student wychowania fizycznego już nieraz udowodnił, że można połączyć własne pasje z pomaganiem innym. Pod koniec czerwca rozpoczął kolejną walkę o zdrowie sparaliżowanej osoby – Rafała Garbacika.

Każdego dnia biegiem pokonuje kilkadziesiąt kilometrów, a wieczorem staje na ringu do walki z mniej lub bardziej znanym bokserem. W najbliższą sobotę skrzyżuje rękawice z Pawłem Stępniem, szczecińskim pięściarzem wagi półciężkiej - wschodzącą gwiazdą polskiego ringu.

Kuba Kacprzak zorganizował akcję „Walka Życia", którą dedykuje Rafałowi Garbacikowi. Mężczyzna przeszedł rozległy udar niedokrwienny mózgu i to zupełnie odmieniło jego codzienne życie.

Utracił władzę w prawych kończynach oraz zdolność mowy. Czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Podczas gdy Rafał codziennie stawia czoła trudnościom życia po udarze, Kuba pokonuje maraton i bierze udział w bokserskiej walce. Kolejnym jego przeciwnikiem będzie Paweł Stępień.

- Kuba bardzo mi zaimponował. Pokazuje, że można połączyć pasje z bezinteresownym pomaganiem innym. Z radością przyjąłem jego zaproszenie i sobotnie wydarzenie polecam uwadze wszystkim miłośnikom boksu i nie tylko. Decyzja przyszła tym łatwiej, że angażowanie się w tego typu wydarzenia charytatywne jest mi wyjątkowo bliskie. To nie tylko zaszczyt ale i ogromna satysfakcja. Zapewniam, że na ringu dam z siebie wszystko – mówi Paweł Stępień.

Jak zaznacza, była to dość niespodziewana propozycja, ale decyzja zapadła w zasadzie w jednej chwili. Paweł Stępień aktualnie przygotowuje się do kolejnej zawodowej walki, którą stoczy już za tydzień. 19 sierpnia w Międzyzdrojach zmierzy się z Kubańczykiem Dayron'em Lester'em. Będzie to więc kolejny, ciekawy sparing, tym bardziej, że odbędzie się on w tak szczytnym celu.

Walka odbędzie się w Szczecinie w BKS Olimp przy ul. Mazurskiej w sobotę o godz. 18. Wstęp wolny. (oprac. mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej