Euro 2016. Sensacja. Islandia eliminuje Anglię

Data publikacji: 27 czerwca 2016 r. 23:00
Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2016 r. 18:39

Niesieni gorącym i głośnym dopingiem kibiców Islandczycy grali w poniedziałek wieczorem na stadionie w Nicei jak natchnieni. Wychodziło im wszystko, dokładne długie podania, szybkość, dryblingi, pressing. Anglicy nie mieli czego przeciwstawić skazywanym w przedmeczowych kalkulacjach na pożarcie piłkarzom z małej wyspy z północy naszego kontynentu.  I sensacja stała się faktem.

Początek meczu nie zapowiadał porażki Anglików. Błąd obrońców, faul bramkarza Hannesa Halldorsona na napastniku Anglików i w 4. minucie Wayne Rooney z rzutu karnego trafia do bramki Islandczyków.

A w 6. minucie kontratak, wrzut z autu i Ragnar Sigurdsson pakuje piłkę do siatki Anglików. Remis 1:1. W 18. minucie Kolbeinn Sigthorsson podwyższył na 2:1 dla Islandii.  Przewrotką w 55. minucie Islandczycy mieli okazję podwyższyć wynik na 3:1, ale intuicyjnie wybił piłkę bramkarz Joe Hart. Anglicy nie byli w stanie doprowadzic do remisu, choć sędzia przedłuzył czas gry o 3 minuty.

W ćwierćfinale Islandczycy zagrają teraz z Francuzami, gospodarzami turnieju.

Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Kolbeinn Sigthorsson strzela zwycięską bramkę dla Islandii mimo asysty trzech Anglików.

Belkot o trenerze Islandii -tlumaczenie ale tez nieco wiecej..
2016-06-29 17:39:35
Lagerbäck skeptisk till Englands-jobbet (tytul;Lagerbäck sceptyczny bycia trenerem Anglii) Efter den imponerande segern mot England vill brittiska fotbollsexperter att Lars Lagerbäck ska ta över England. Men själv är Lagerbäck skeptisk till det hela. – Nej, jag tycker inte det, och jag inser det varje gång jag tittar mig själv i spegeln, att jag måste slappna av lite. Förhoppningsvis kan jag stanna inom fotbollen på något sätt, men jag tror inte att jag kommer ta något nytt jobb, säger han. Lagerbäck sceptyczny do pracy z Anglia Po imponujacym sukcesie z Anglia chca eksperci brytyjscy aby Lars Lagerbäck zostal trenerem repr Anglii.Sam Lagerbäck odnosi sie sceptycznie do tego -Nie,ja mam inne zdanie.Kazdego dnia jak patrze na siebie w lustro widze ze musze przyhamowac troche.Byc moze zostane w jakiejs roli przy futbolu ,ale nie sadze ze bedzie to nowa praca mowi.. PS.W islandii przygotowuja Lagerbäckowi pomnik na ktory zdaniem prezydenta Islandii zasuzyl jak nikt. Za to zdaniem gazety w Anglii (The Sun) cala repr Anglii razem Z HODGSONEM CHLALI Na tarasie Hotelu az do 6-tej rano po przegranym meczu z Islandia...Byle gwiazdy Anglii nazywaja obecne pokolenie pilkarzy angielskich pokoleniem Akademii i ze nawet 12,13 letni maja juz agentow pilkarskich wiec katastrofa z Islandia zaskoczeniemn dla nich nie jest.. *Polska wygra jutro z Portugalia .Lewandowski ze swoimi 60 meczami w sezonie jest dla mnie fenomenem.Kiedys udalo mi sie grac wszystkie mecze sezonu i bylo ich jakos okolo 24.Do domu na pietro nr 4 wchodzilem tylem..Inne czasy,trening,odnowa ale mimo wszystko czlowiek to nie maszyna.Szkoda slow dla tego pilkarza krytykow-raczej po szwedzku wiec:håll käften czyli japy zamknijcie..
macie za brexit
2016-06-28 12:14:55
teraz zrobiliście brexit z ME
belkot specjalny
2016-06-28 09:34:44
Juz pisza u nas ze podobno anglicy juz chca Larsa swoim trenerem bo jak pisza u nich to najtaniej i bezblednie.Furore robi krzyk reportera z islandii jak padly oba gole.Nie wypada napisac co on przypomina ale u mnie to byla zwiazane z tradycja na swieta Bozego Narodzenia.W Pogoni tez przezylismy chwile wielkie jak wygralismy z Wisla u siebie 6-0.W Kameralnej gdzie sobie obiada zawsze jedlaism,y z kolega po treningach zawsze bylo tam wuikeu wlscicieli butikow z Bramy Portowej bo ich tez stac bylo na zarcie tam.Dosiadal sie do nas zawsze taki butikowy i nazwalismy go zeby bylo prosciej Kowalskim.Pan Kowalski zawsze po zjedzeniu zupy i drugiego zamawial sobie dla siebie koniak drogi co jak wiadomo jest popularne tu u nas ale juz w Polsce nie.Zawsze pan Kowalski mawial ze wy pilkarze koniaku pic nie mozecie po obiedzie bo itd.Raz sobie pozwolilem Panu Kowalskiemu komentarz belkotowy dodac no ze pytalismy wlasnie wczoraj lekarza naszego Danyluka i on panie Kowalski pozwolil nawet panu zamawiac tez dla nas ten koniak co byl drogi oj byl..Pan Kowalski przeprosil po zjedzeniu drugiego i na chwile nas opuscil wiadomo dlaczego ..ALE KUZWA tyle go wiedzielsmy czyli juz nigdy potem.W Glosie Kalinowski po meczu nikogo nigdy nie krytykowal wiec swoj chlop byl…Nie to co teraz Roy Hodgson ma bo nie chca go do Anglii wpuscic.Najlepsze jest to ze ten Lars z tej islandii byl uczniem Roya Hodgsona jak ten przez 11 lat kariere trenerska zaczynal tu w Szwecji pouczajac trenerow wszystkiego z innym anglikiem Bobem H:.A jak teraz Lars mowi zalapal sie w ostatniej chwili dzieki znajomosciom na te nauki..Tutaj tez tego Larsa u nas zwolnili z repr Szwecji no bo futbol byl jakis malo atrakcyjny wg zwalniajacych wiec wybrano Hamrena co na poczatek juz w pierrwszym meczu z Holandia na wyjezdziue dostal 4-1.Teraz podobnie jak Roy juz w domu ale z ta roznica ze tak jak w Anglii jechac z nim nie beda.W tej Anglii to im sie teraz porobilo po tym laniu a wszystko dlatego ze oszukali z Enigma !