Futsal. Emocje do samego końca

Data publikacji: 07 listopada 2016 r. 20:29
Ostatnia aktualizacja: 07 listopada 2016 r. 20:29

POGOŃ 04 Szczecin - CLEAREX Chorzów 4:5 (1:4)

Bramki: 1:0 Solecki (4), 1:1 Łopuch (5), 1:2 Lutecki (11), 1:3 Golly (17), 1:4 Lutecki (18), 2:4 Shamotii (21), 3:4 Jurczak (34), 4:4 Jakubiak (35), 4:5 Zastawnik (35)

Po dwóch efektownych ligowych zwycięstwach Pogoni 04 przyszło poznać goryczy porażki. Szczecinian w Azoty Arenie agresywnym pressingiem zaskoczyli gracze Cleareksu.

Ekipa z Chorzowa zagrał przy tym bardzo skutecznie w ofensywie i już w pierwszej połowie Pogoń straciła cztery bramki - więcej niż w jakimkolwiek innym meczu w tym sezonie.

Mecz lepiej rozpoczęli szczecinianie. Bugański po pomysłowo rozegranym rzucie wolnym miał okazję na zdobycie bramki. Kilka minut później Solecki wyłuskał piłkę chorzowskiemu obrońcy i pokonał bramkarza gości.

Z prowadzenie gospodarze cieszyli się zaledwie 30 sekund. Łopuch zrehabilitował się za swój błąd przy straconej bramce i na połowie Pogoni 04 przerwał podanie Jonczyka i doprowadził do wyrównania.

Przed przerwą goście jeszcze trzy razy posłali piłkę do siatki - po efektownej kontrze i dwóch koronkowych akcjach. Pogoń nie potrafiła odpowiedzieć celnym strzałem, a nawet miała kłopoty z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy.

Po przerwie wprowadzony na boisko Shamotii szybko strzelił drugiego gola dla Pogoni, ale goście ani myśleli oddawać szczecinianom inicjatywy. Gospodarze zaczęli dyktować warunki w ostatnich minutach, a dwie bramki zdobyte w odstępie minuty pozwoliły doprowadzić do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do gości, a zwycięstwo Cleareksowi zapewnił najlepszy gracz meczu Zastawnik.©℗ (woj)