Futsal. Łatwe zwycięstwo szczecińskich futsalistów [GALERIA]

Data publikacji: 11 lutego 2024 r. 20:55
Ostatnia aktualizacja: 11 lutego 2024 r. 21:00
Futsal. Łatwe zwycięstwo szczecińskich futsalistów

W niedzielę rozegrano mecz 14. kolejki I ligi gr. północnej, w którym Futsal Szczecin wysoko pokonał KKF Automobile Torino Konin.

FUTSAL Szczecin - KKF Automobile Torino Konin 8:1 (5:0); 1:0 Rybickij (8), 2:0 Gepert (12), 3:0 Sobinek (15), 4:0 Gepert (16), 5:0 Kubicki (18), 6:0 Kubicki (27), 7:0 Ława (36), 7:1 Mroziński (37), 8:1 Zhupanov (38).

Futsal Szczecin: Janukiewicz, Rudziński - Rybickij, Kusznir, Krutin, Sobinek, Kolesnyk, Gepert, Krzywicki, Bakiszau, Ława, Pankratij, Tomaszewski, Kolesnyk

Początek spotkania był wyrównany. Przez pierwszych siedem minut żadna ze stron nie potrafiła umieścić piłki w bramce, ale potem wynik otworzył Dmytro Rybickij. Szczecinianie atakowali dalej, a kolejne gole dokładali Mateusz Gepert, Bartosz Sobinek, ponownie Gepert i Łukasz Kubicki. Beniaminek z Konina miał kilka okazji na zdobycie gola, ale bezbłędny w bramce Futsalu był Radosław Janukiewicz.

W drugiej połowie długo czekaliśmy na kolejną bramkę, aż w końcu ładnym uderzeniem popisał się Kubicki. W pewnym momencie oba zespoły miały na koncie po pięć fauli, ale to gospodarze po szóstym, otrzymali przedłużony rzut karny, którego pewnie wykorzystał Karol Ława. Na trzy minuty przed końcem goście zdobyli bramkę honorową. Wynik strzałem do pustej bramki ustalił Andrij Zhupanov, a na kilka sekund przed końcem spotkania czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gości - Krystian Robak.

Podczas meczu dzięki inicjatywie Radosława Janukiewicza zebrano dziesiątki kilogramów karmy dla psów, a frekwencja na trybunach była bardzo wysoka. Po tym spotkaniu Futsal Szczecin z dorobkiem 23 punktów jest na 4. miejscu w tabeli. ©℗