Czwartek, 02 maja 2024 r.

Koszykówka. Porażka Spójni w Lublinie

Data publikacji: 13 kwietnia 2024 r. 21:19
Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia 2024 r. 21:18

Koszykarze PGE Spójni przegrali w Lublinie mecz ze Startem. Sobotnie spotkanie dostarczyło niespotykanych emocji, a obie drużyny zdobyły łącznie 218 punktów.

Start Lublin - PGE Spójnia Stargard 110:108 (36:27, 22:37, 26:17, 26:27)

PGE Spójnia: Daniels 19, Stein 18, Grudziński 16, Simons 15,Gruszecki 12, Brown 11, Langović 7, Gordon 6, Łapeta 4, Kowalczyk 0.

Już pierwsza kwarta pokazała, że będzie to niezwykle ofensywne spotkanie. Na koncie Startu było po 10 minutach 36 punktów, a do 30 zbliżyli się także stargardzianie. PGE Spójnia po świetnej serii na początku II kwarty odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Po zagraniu Gruszeckiego po pierwszej połowie było 58:64.

W trzeciej kwarcie wspomniany Gruszecki wyprowadził swój zespół na 10-punktowe prowadzenie. Lublinianie za sprawą Gabricia oraz O’Reilly’ego odrabiali straty. Seria 13:0 dała gospodarzom prowadzenie 6 punktami. W decydującej odsłonie gospodarze odskoczyli nawet na 10 oczek. Stargardzianie do końca walczyli o korzystny wynik i po trafieniach Simonsa i Gruszeckiego przegrywali już tylko punktem. W samej końcówce duet O’Reilly - Durham trafiał niezwykle ważne rzuty i decydujące fragmenty należały do gospodarzy. (woj)