Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

Koszykówka. Porażki I-ligowców

Data publikacji: 28 stycznia 2017 r. 20:05
Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia 2017 r. 20:05

Porażek doznały nasze drużyny grające w I lidze koszykarzy. U siebie przegrała Spójnia Stargard, a na wyjeździe Kotwica Kołobrzeg.

Spójnia nie sprostała drużynie Biofarmu Poznań ulegając tej drużynie 62:71 (20:20, 12:10, 16:21, 14:20). Punkty dla Spójni zdobyli: Pytyś – 12, Dymała – 12, Pabian – 11, Raczyński – 9, Janiak – 6, Śpica – 6, Fraś – 2, Lewandowski – 2, Bodych – 2.

Gospodarze fatalnie rozegrali drugą połowę meczu. Mieli kłopot z wypracowaniem pozycji rzutowej, szwankowała skuteczność. W grze obronnej też brakowało koncentracji, asekuracji i doszło niestety do przykrej niespodzianki.

Na wyróżnienie zasłużył Marcin Dymała, który był najskuteczniejszym zawodnikiem Spójni, zebrał najwięcej piłek z tablic – 10 i zaliczył najwięcej asyst – 4.

Nie powiodła się wyprawa koszykarzom Kotwicy Kołobrzeg do Krakowa. Przegrali z miejscowym AZS AGH Kraków 78:85 (20:18, 22:23, 17:24, 19:20). Punkty dla Kotwicy zdobyli: Dzierżak – 15, Suliński – 15, Bodych – 14, Hanke – 10, Grujic – 9, Przyborowski – 8, Pawłowski – 7.

Podobnie, jak w przypadku meczu Spójni, o wygranej miejscowych zadecydowała lepiej rozegrana druga połowa. Mecz jednak do samego końca był zacięty, a Kotwica przez cały czas miała nadzieję przynajmniej na doprowadzenie do dogrywki.

W drużynie pokonanych na wyróżnienie zasłużył Łukasz Bodych, który okazał się królem tablic i zaliczył aż 13 zbiórek. Paweł Dzierżak i Adam Suliński byli najskuteczniejszymi zawodnikami Kotwicy i mieli tez najwięcej asyst – po 4. Ten ostatni miał też najwięcej przechwytów – 3. (par)