Wtorek, 30 kwietnia 2024 r.

Lekkoatletyka. Borysiuk i Plesińska na czele

Data publikacji: 05 marca 2024 r. 18:24
Ostatnia aktualizacja: 06 marca 2024 r. 22:35
Najlepsi w wieczornym biegu na dziwnowskiej promenadzie i po mieście, który zainaugurował X edycję DLB. Fot. archiwum

Zwycięzcą pierwszego, wieczornego 5-kilometrowego biegu X edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej, organizowanej przez LUKS Bałtyk Dziwnów, został Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom.), który wyprzedził Artura Kruszewskiego (Gostyń) i Roberta Derdę (Świnoujście), a wśród kobiet wygrała Joanna Plesińska (Goleniów) przed Dorotą Kowalską i Anną Wróblewską (obie KB Kamień Pom.).

W konkurencji nordic walking zwyciężył Marek Dołęgowski (KS Wyspa Wolin) wyprzedzając Andrzeja Karolaka (Trzebiatów), a najszybszą kijkarką została Dorota Baryła (KS Wyspa Wolin) przed Ireną Wolf  i Małgorzatą Sych (obie KB Kamień Pom.).

W pierwszym biegu udział wzięło 38 biegaczy i 8 zawodników nordic walking. Kolejny bieg odbędzie się już 17 marca na nieco ponad 4-kilometrowej trasie: Pobierowo - Łukęcin - Pobierowo. Zbiórka w Pobierowie w okolicach Hotelu Gołębiewski przy ul. Frontowej (przy wejściu do lasu). Start do nordic walking o godz. 9.15, a do biegu o godz. 9.30. Zapisy od godz. 9. ©℗ (mij)