Piłka nożna. Awans Olimpii do półfinału

Data publikacji: 24 lutego 2018 r. 14:14
Ostatnia aktualizacja: 24 lutego 2018 r. 14:51

Piłkarki nożne szczecińskiej Olimpii zainaugurowały wiosenny sezon meczem ćwierćfinałowym Pucharu Polski, w którym pokonały UKS SMS Łódź i awansowały do półfinału, w którym zmierzą się z Medykiem Konin lub Czarnymi Sosnowiec.

1/4 finału Pucharu Polski: OLIMPIA Szczecin - UKS SMS Łódź 1:0 (0:0); 1:0 Michalczyk (70 karny).

OLIMPIA: Niesterowicz - Preś, Kovtun, Szwed, Michalczyk - Binkowska, Janik, Böhm (65 Fil), Szymaszek (60 Witczak) - Ratajczyk, Hryb

Spotkanie dwóch drużyn ekstraligi, rozegrane na boisku przy ul. Pomarańczowej w mroźne i słoneczne sobotnie przedpołudnie, stało na dobrym poziomie, było zacięte i emocjonujące, a niezbyt licznie przybyli najwierniejsi szczecińscy kibice, mogli się cieszyć z wygranej oraz awansu swojej drużyny do półfinału PP.

Mecz był wyrównany, choć nieco więcej z gry miały niżej notowane w tabeli szczecinianki, a za to łodzianki specjalizowały się w groźnych kontrach. Obie drużyny stworzyły sobie sporo podbramkowych sytuacji.

W pierwszej połowie bliska strzelenia gola była powracająca po kilku miesiącach do gry Szwed, a w dobrej sytuacji była także Szymaszek. Po zmianie stron najlepsze okazje dla szczecińskiego zespołu miały Ratajczyk i Hryb. Pojedynek rozstrzygnął się w 70 minucie, kiedy to po faulu na Ratajczyk, Michalczyk zdobyła zwycięską bramkę z rzutu karnego.

W Olimpii udanie zadebiutowała Ukrainka Alona Kovtun, która jesienią grała właśnie w zespole sobotnich rywalek, czyli UKS SMS Łódź, a więc na boisku spotkała się z byłymi koleżankami klubowymi.©℗ (mij)