Wtorek, 30 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Kolejne zwycięstwo kobiecej Pogoni

Data publikacji: 09 marca 2024 r. 20:12
Ostatnia aktualizacja: 10 marca 2024 r. 11:39
Piłkarki Pogoni rozstrzygnęły mecz w Gdańsku w doliczonym czasie. Fot. Ryszard PAKIESER

Kobieca Pogoń wygrała drugi mecz w tym roku i zwyciężyła po raz jedenasty w sezonie, ale sobotni pojedynek w Trójmieście rozstrzygnął się dopiero w doliczonym czasie gry.

Orlen Ekstraliga piłkarek nożnych: AP ORLEN Gdańsk - POGOŃ Szczecin 1:2 (0:1); 0:1 Emilia Zdunek (8), 1:1 Olga Massombo (55), 1:2 Kornelia Okoniewska (90+3).

POGOŃ: Anna Palińska - Marianna Litwiniec, Julia Brzozowska, Weronika Szymaszek, Alicja Dyguś (67 Agnieszka Garbowska) - Zoe Maxwell (67 Kornelia Okoniewska), Martyna Brodzik, Emilia Zdunek, Zofia Giętkowska, Jaylen Crim - Natalia Oleszkiewicz

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla podopiecznych trenera Piotra Łęczyńskiego, bo już w 8. minucie Maxwell zagrała długie podanie do kapitan Zdunek, która niedawno świętowała setny mecz w granatowo-bordowych barwach, a jubilatka po krótkim rajdzie uderzyła pewnie tuż obok bramkarki dając Pogoni prowadzenie. Gdańszczanki wyrównały po przerwie w 55. minucie, gdy Angelika Kołodziejek pobiegła prawym skrzydłem i podała piłkę wzdłuż bramki do Massombo, która pewnym strzałem pod poprzeczkę zdobyła gola. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie do gry wkroczyła rezerwowa Okoniewska, która po podaniu od Szymaszek przyjęła piłkę, odwróciła się i mocnym strzałem przełamała ręce bramkarki Marty Michlewicz. (mij)